Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

asambleja e ps

Zhvillim i papritur: Edi Rama “braktis” Asamblenë e PS që mblidhet sot, kryeministri niset me avion nga Rinasi

Asambleja e Partisë Socialiste do të mblidhet sot për të miratuar projekt-vendimin për mbajtjen e Kongresit të Jashtëzakonshëm dhe analizën post-zgjedhore të zgjedhjeve të...

Zbardhet Rendi i Ditës për Asamblenë e PS ditën e nesërme: Pas fjalës së Ramës, zgjedhja e organeve drejtuese të partisë (MASKA E DETYRUESHME)

Ditën e nesërme do të mbahet Asambleja e Partisë Socialiste, e cila do të fillojë në orën 15:30 dhe do të mbahet te Amfiteatri...

Shoferi i Gjylametit anëtar i Asamblesë, shpërthen baza e PS së Tiranës: Po na përçani, po ndahemi në ballistë e komunistë, ca të Saimirit...

Eshtë shoqëruar me tone të ashpra dhe ndërprerje të mbledhjes Asambleja e PS së Tiranës ditën e djeshme. Shkak është bërë përzgjedhja e emrave...

‘Çështja Pjetri’, mesazhi i ‘koduar’ i Bushatit për VOA: Të gjithë e dinë se kush e kandidoi, Asambleja e PS propozoi 3 të tjerë

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka deklaruar se Valdrin Pjetri nuk është vendosur nga Partia Socialiste në Shkodër, pasi Asambleja e PS ka...

Lëvizjet e Ramës në Asamblenë e PS, Spiropalit i besohet Tirana, Rinia socialiste ‘mbetet’ në duart e Cakajt

Po ashtu ndryshime janë bërë dhe në sekretariate. Kështu, Ilir Beqja bëhet Sekretar për Koordinimin e Këshillave Drejtues, Blerina Gjylameti, Sekretare për organizimin...

Asambleja Kombëtare e PS, Rama e nis me 30 Qershorin: Fitoi qyetaria dhe humbi antishteti. SHBA e BE dolën në krah të shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në Asamblenë e Partisë Socialiste duke vlerësuar zgjedhjet e 30 Qershorit si një moment historik...

Sot zhvillohet Asambleja e PS, zbardhet AXHENDA  

Pasditen e sotme në oren 16:00, pritet të zhvillohet Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste. Ndërkohë, mësohet se Asambleja do të hapet...

MBLEDHJA PA KAMERA/ Zgjedhjet e 30 qershorit, zbulohen porositë e Ramës për drejtuesit politikë të qarqeve (Më 10 maj mblidhet Asambleja e PS)

Partia Socialiste thërret Asamblenë më datë 10 maj për përgatitjen e zgjedhjeve të 30 qershorit. Ndërkaq, kryeministri Edi Rama është duke...

Rama hoqi me ‘një të rënë të lapsit’ 7 ministra, Shqipëria mbetet pa qeveri për 1 muaj

Kryeministri Edi Rama, ditën e djeshme, brenda 30 minutash shkarkoi direkt nga Asambleja e PS 7 ministra dhe zëvendëskryeministren duke bërë me dije edhe...

Dy rreshta për Ditmir Bushatin që arriti drejtimin e OSBE-së, por 6 rreshta fjalim për Elisa Spiropalin (FJALA E PLOTË E KRYEMINISTRIT EDI RAMA...

Pavarësisht fjalimit të gjatë të kryeministrit Edi Rama në Asamble, dhe efektit të shkarkimeve dhe emërimeve, asnjë nga ministrat që do të largoheshin nuk...


Lajmet e fundit