Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

asambleja e ps

Belinda Balluku, ministrja dhe socialistja më e votuar në Asamblenë e PS, grumbulloi më shumë vota se gratë dhe burrat që garuan për Kryesinë

Partia Socialiste mbajti dje mbledhjen radhës ku u njoftua kabineti i ri qeveritar. Mes emrave që kryeministri Rama kishte zgjedhur për të bashkëpunuar për...

Nuk arriti të zgjidhej në Kryesinë e PS, reagon Pjerin Ndreu: Nuk kam bërë asnjë përpjekje për të lobuar për vota, nuk dija asgjë...

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu, ishte kandidat për t’u përzgjedhur në Kryesinë e Partisë Socialiste, por nuk arriti të merrte votat e mjaftueshme. Në një...

Rama rikthen “xhaketat e vjetra” në PS, Et’hem Ruka pas 2 dekadash vjen si profesor në parti

Kryeministri Edi Rama  ka pasur një marrëdhënie të komlikuar me të vjetrit e PS-së. Pasi i largoi nga partia ka nisur t’i rikthejë ata...

Dy postet e Taulant Ballës iu besuan Gjiknurit, socialisti: Detyrë e vështirë por e mirëpres si sfidë! Dhe unë kam eksperiencë

Damian Gjiknuri do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste. Postin të cilin prej vitesh e mbante Taulant Balla, Edi Rama ia besoi...

Ditmir Bushati del “i qeshur” nga Asambleja e PS, Edi Rama e riktheu në grup dhe do punojnë bashkë për Akademinë Politike

Ditmir Bushati, ish-ministër dhe një nga zërat më të rëndësishëm në Partinë Socialiste, mori sot besimin e kryeministrit Edi Rama për të punuar bashkë...

“Na duhet një FORCË E RE”, Rama-socialistëve: Të kapërcejmë vetveten, S’KA MË “jo po du punë shteti, jo po s’ka punë shteti”

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Partisë Socialiste ka kërkuar mobilizimin e socialistëve në të gjthë vendin, duke thënë se...

Rama e thotë troç në Asamblenë e PS-së në Vlorë: Për Dritan Lelin nuk ka më vend në parti, duhet të kishte dhënë dorëheqjen,...

Ditën e sotme Partia Socialiste zhvilloi mbledhjen e Asamblesë në teatrin “Petro Marko” në Vlorë, ku kryeministri Rama ka mbajtur fjaln e tij para...

Mungoi sot në Asamblenë Kombëtare të PS, Rama merr vete Erion Veliaj në Turqi?

Sot është mbajtur Asambleja e Përgjithshme e Partisë Socialiste, e cila zgjati prej orës 17:30 deri në 18:00. Asambleja është drejtuar nga Sekretari i...

Arben Pëllumbi raporton në Asamblenë e PS: Anëtarësia jonë përbëhet nga 123 mijë shokë e shoqe. Patronazhistët na ndihmuan të fitojmë në 25 prill

Sekretari organizativ i PS, Arben Pëllumbi ka bërë sot në Asamblenë e PS një përmbledhje mbi gjendjen dhe veprimtarinë e strukturave kryesore të partisë...

PS vendos mbledhjen e Kongresit të Jashtëzakonshëm, Balla: Bëhemi gati të fitojmë zgjedhjet në 2023 dhe 2025

Asambleja e Partisë Socialiste ka votuar për mbledhjen e Kongresit të Jashtëzakonshëm në datën 12 qershor, që përkon me 30 vjetorin e kësaj force...


Lajmet e fundit