Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

asambleja e ps

Pas përfundimit të Asamblesë së PS, Damian Gjiknuri tregon se çfarë u vendos

Ka përfunduar Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste. Pas përfundimit ka folur edhe sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri. Gjiknuri u shpreh se në pjesën...

“Nuk kemi ende një emër”, Rama për presidentin e ri: PS s’do të njohë asnjë vendim dhe kërkesën që buron nga “non grata”

Kryeministri Edi Rama ka folur në Asamblenë e PS, në lidhje dhe me procesin për zgjedhjen e presidentit të ri. Ai u shpreh se ende...

“Durimi im është sosur”, Edi Rama “gozhdon” SPAK-un: Po gjuani cironka me dinamit, jo peshkaqenët! Berisha dhe Meta të dalin para drejtësisë (E PLOTË)

Kryetari i PS Edi Rama ka bërë një deklaratë të fortë paraditen e kësaj të enjteje, teksa është duke folur në Asamblenë e Partisë...

Edi Rama flet në Asamblenë e PS: Pushtetin nuk na e japin punësimet në shtet, por njerëzit! Shikoni si janë katandisur kundërshtarët

Kryeministri Edi Rama është shprehur në punimet e Asamblesë së PS, se të gjithë duhet të kthejnë sytë nga njerëzit sepse garancinë për të...

Partia Socialiste mban sot Asamblenë, çfarë pritet të ndodhë: Nga Statuti i ri te përgatitja për zgjedhjet e vitit 2023 (Axhenda)

Asambleja Kombëtare e PS do të mbajë sot punimet, shkruan newsbomb.al. Mbledhja do të nisë në orën 10:00 dhe pritet të ketë diskutime të...

Më 7 maj mblidhet Asambleja e PS, zbardhet rendi i ditës, hapjen e punimeve e bën Gjiknuri më pas mban fjalën Rama

Ditën e shtunë më 7 maj do të zhvillohet mbledhja e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialite. Bëhet me dije se mbledhja do të mbahet në...

Damian Gjiknuri votëbesohet me  277 vota si Sekretar i Përgjithshëm i PS

Me 277 vota pro, Damian Gjiknuri është votëbesuar për të vijuar detyrën e tij si Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste. Ditën e sotme...

Rama kërkesë deputetëve dhe kryebashkiakëve socialistë: Dua të jeni kritikë në Kongres, të ndihmojmë njëri-tjetrin për…

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama ka kërkuar nga deputetët, kryebashkiakët dhe drejtuesit e tjerë socialistë që “të kenë shpirtin kritik” gjatë Kongresit Kombëtar...

“Do jetë ndryshe nga herët e tjera”, Rama tregon detaje për Kongresin e PS: Do ketë panele të shtrira jashtë Pallatit të Kongreseve (Temat...

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama po mban fjalën në Asamblenë e Partisë Socialiste, ku deputetët janë pjesë e këtij bashkëbisedimi “online”. Rama ka dhënë...

PS mbledh Asamblenë Kombëtare më 6 prill,  ja çfarë do të diskutohet

Partia Socialiste do të mbledhë në 6 prill Asamblenë Kombëtare. Kjo mbledhje do të zhvillohet online dhe në fokus të diskutimeve do të jenë...

Lajmet e fundit