Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Artur Selmani

Kolegji i Apelimit lë në fuqi shkarkimin, prokurori Artur Selmani mbetet jashtë drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë ditën e sotme në fuqi vendimin e KPK-së për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Prokurorisë së...

ZBARDHET VENDIMI/ ’10 mijë dollarë të fituara në lloto’, Prokurori Artur Selmani ‘digjet’ në VETTING

Vendimi i zbardhur i KPK-së tregon se përtej shkeljes së etikës, prokurori i shkarkuar i Prokurorisë së Përgjithshme Artur Selmani nuk provoi se i...

Kush është Prokurori i shkarkuar sot, ‘eksperti bastexhi’ që fitoi mijëra dollarë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Artur Selmani. Selmani mbante postin e prokurorit në Prokurorinë e Përgjithshme...

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme nesër në ‘sitën’ e VETTINGUT, ja pasuria

Artur Selmani, prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme prej më shumë se 15 vitesh do të përballet të enjten me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit....

Kabo i shokuar nga kandidati për kryeprokuror që pasurinë e ka vënë në lojra fati: Eh more shpirt i tregtuar

Artur Selmani, kandidati për kryeprokuror i ka habitur të gjithë kur ka deklaruar në ILDKPI se 10 mijë dollarë i ka vënë në bastet...

Prezantohet Artur Selmani, kandidat për Kryeprokuror: Çfarë do të bëja ndryshe

Seanca dëgjimore me prokurorët që kanë aplikuar për postin e kryeprokurorit ka vijuar me Artur Selmanin, prokuror i Vlorës. Në seancën...

Gjykata e Lartë lë në fuqi vendimin e Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles, sot u pezulluan dy prokurorë

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles në Vlorë, ku në prill...

Letra që iu dorëzua Nishanit: Fëmijët po na i vrasin për të dytën herë. Kryeprokurori Llalla shkarkon sot Artur Selmanin dhe Alma Muçën

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka marrë sot vendimin për të pezulluar nga detyrua dy prokurorët Artur Selmanin dhe Alma Muçën, të cilët kishin në dorë...

‘Masakra e Çoles’, pezullohen dy prokurorë, kërkuan anulimin e dënimeve të përjetshme dhe me 35 vite burg për tre autorët

Prokuroria e Përgjithshme ka pezulluar nga detyra dhe ka nisur hetimet për dy prokurorë. Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla pezulloi nga...


Lajmet e fundit

Gazeta Tema

Telegraf

Panorama

Gazeta Fjala

Gazeta Dita