Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

artur balla

Të akuzuar për pastrim parash me Rezart Taçin, Gjykata e Posaçme lë në burg truprojën dhe kunatin e ish-bosit të ARMOS

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) lë në burg Bledar Lilon dhe Artur Ballën, truproja dhe kunati i...

Skema e pastrimit të parave të Cosa Nostra-s, GJKKO lë në burg kunatin dhe truprojën e Rezart Taçit

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka caktuar masën “arrest me burg” për Artur Balla dhe Bledar Lilon,...

“Kam nevojë për ata të tutë”, PËRGJIMET e Rezart Taçit: U garantoi italianëve pastrimin e miliona eurove në Shqipëri, vetë do merrte 5 miliardë...

Ish-bosi i kompanisë së naftës “ARMO”, Rezart Taçi është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK dhe Policia e Shtetit, pas një operacioni financiar ku...

U arrestua sot nga SPAK, kunati i Rezart Taçit është djali i gjyqtares së Tiranës, dha dorëheqjen në mes të vettingut

Artur Balla, i arrestuar sot me urdhër të SPAK pas një operacioni financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Palermos, është një nga bashkëpunëtorët dhe...

Tre italianë, një zviceran dhe shqiptari Rezart Taçi, SPAK zbardh skemën e pastrimit të parave, bllokon 18 milionë euro, u dërguan në BANKË

Ish-bosi i kompanisë së naftës "ARMO", Rezart Taçi është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK dhe Policia e Shtetit, pas një operacioni financiar ku...

SPAK pret URDHËRARRESTET: Shpallet në kërkim ish-bosi i ARMOS Rezart Taçi! Sekuestrohen DHJETËRA milionë EURO (Pranga dy të besuarëve të tij)

Prokuroria Speciale SPAK, ka prerë sot tre urdhërarreste për pastrim parash. Mësohet se një prej tyre është për ish-bosin e kompanisë së naftës "ARMO",...

Lajmet e fundit