Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

artisti

Detaje nga ekzekutimi i 28-vjeçarit pranë lokalit “Artisti”, zbulohet e shkuara kriminale

28-vjeçari Vilson Tafçiu (Noka) u ekzekutua mbrëmjen e sotme pranë lokalit të njohur “Artisti” në zonën e Astirit në Tiranë. Persona...

Gazetari tregon peripecitë, miqtë u ngritën në këmbë për të ndihmuar artistin Besnik Çinari

Artisti shkodran i humorit, Besnik Çinari, pas një pune të lodhshme për përgatitjen dhe realizimin e shfaqjes në Teatrin e Shkodrës, pësoi atak kardiak....

Ndahet nga jeta legjenda e jazz-it, Ray Phiri

Është ndarë nga jeta ditën e djeshme legjenda e jazz-it të Afrikës jugore, Ray Phiri. Mësohet se Phiri vuante nga kanceri...

Detaji nga shtëpia e Ndrenikës: Ja “luksi” i aktorit që ka dhënë kaq shumë për skenën shqiptare

Aktori i famshëm Robert Ndrenika festoi sot 75 vjetorin e lindjes, dhe përveç urimeve nga mijëra qytetarëve të thjeshtë, surprizë ishte edhe vizita e...

15 këngët më të bukura që George Michael la pas

George Michael nuk jeton më, por pasuria që ai i la muzikës botërore do të jetojë gjatë. Autor i shumë këngëve, George do të...

Artisti sirian pikturon predhat e luftës dhe i kthen ato në vepra arti (Fotogaleri)

Akram Abu al-Faiz është një artist sirian i cili prej më shumë se 5 vjet mbledh predhat e shpërthyera dhe gëzhojat e luftës në...

Ekskluzive/Ja kush janë personat që morën sot pensionin e posaçëm, në listë edhe I.Kadare e K.Trebeshina (LISTA dhe EMRAT)

Shumë prej tyre kanë dhënë kontribute në artin e kulturën shqiptare, jo vetëm gjatë kohës së diktaturës, por edhe pas saj. ...

Gjirokastër, humb jetën në skenë artisti i njohur Jorgo Roze

Klarinetisti dhe muzikanti i talentuar Jorgo Roze është ndarë nga jeta ditën e sotme në qytetin e Gjirokastrës. Jorgo Roze dyshohet...

Artisti kthen shenjat e horoskopit në krijesa të frikshme (Foto)

Artisti amerikan Damon Hellandbrand ka vendosur të luajë me fantazinë e tij duke kthyer 12 shenjat e horoskopit në monstra të frikshme horror. Arti...

Facebook mund të paditet pasi çensuroi këtë pikturë nudo të shek. 19 (Foto +18)

Facebook ka humbur një betejë të rëndësishme ligjoire ditën e sotme në Paris, pasi Gjyakata vendosi se rrejti social më i madh në botë...

Lajmet e fundit