Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

artikull

Neotrafikantët shqiptarë, pjesë e mafieve më të urryera italiane

Nga Piero Innocenti,  Mafia italiane ‘Gargano’ u rikthye në qendër të vëmendjes disa ditë më parë, kur policia e Foggia arrestoi rreth 50 anëtarë...

“The Economist” ARTIKULL për bazën ajrore në Kuçovë: Shqipëria do të bëhet “syri i NATO-s në rajon”

Prestigjozja britanike “The Economist” ka shkruar një artikull ditën e sotme për bazën ajrore të NATO-s në Kuçovë. Media britanike thotë se...

Al Jazeera artikull për situatën e MEDIAVE në Shqipëri: Raportimi për korrupsionin dhe lidhjet midis politikës e krimit të organizuar mund të ketë PASOJA...

'Në Shqipëri, raportimi për korrupsionin dhe lidhjet midis politikës dhe krimit të organizuar mund të ketë pasoja të rënda', kështu e nis artikullin Al...

Deutsche Welle: Qytetarët e Tiranës kërkojnë heqjen e memorialit turk

Deutsche Welle i ka kushtuar një artikull memroialit turk të vendosur në Tiranë, në nder të viktimave gjatë grushtit të shetit në vitin 2016....

Revista italiane ARTIKULL për ekonominë: Investoni, hapni një kompani ose blini një shtëpi në Shqipëri

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur me një artikull të revistës italiane "Voglio Vivere Cosi", lidhur me ekonominë shqiptare. ...

Revista amerikane Wired artikull Shqipërisë: Bunkerët, dëshmia e triumfit mbi nënshtrimin

Kryeministri e ka nisur këtë ditë të diele me një artikull të revistës amerikane Wired për Shqipërinë dhe për bunkerët e ndërtuar gjatë regjimit...

‘Shqipëria voton sot si asnjëherë më parë, në tension’, BBC pasqyron zgjedhjet lokale

"Shqipëria zhvillon sot zgjedhjet, si asnjë herë tjetër, që nga 1990 e gjysmë shekulli i komunizmit", kështu e nis artikullin, BBC për situatën sot...

E klasifikuar si FAKE NEWS, media që mbështet propagandën ruse artikull për vendin tonë/ Off Guardian: Shqipëria drejt luftës civile! (Ç’shkruan për Edi Ramën)

Gazeta online britanike Off Guardian i ka kushtuar një artikull situatës politike në Shqipëri. Në shkrim thuhet se vendi është përfshirë nga protesta masive,...

Lajmet e fundit