Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Artan Raca

Për Teatrin: Një ‘rrënojë’ e bukur, një ndërtesë e mrekullueshme

Nga arkitekti: Artan Raça  Më 1971, në luftën për pavarësinë e Bangladeshit, ndërtesa e Asamblesë Kombëtare në Dhaka e ndërtuar më...

Deklarata e arkitektit italian: Do vij dhe do lidhem me zinxhir kundër “Arenës Kombëtare”

“Do vij dhe do lidhem me zinxhir që të mos ndërtohet Arena Kombëtare”, ky është reagimi i arkitektit të njohur italian Paolo di Nardo...

Lajmet e fundit