Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

artan lame

Shkeljet gjatë ushtrimit të detyrës, shkarkohet drejtori i degës së Kadastrës në Kuçovë

Fatmir Doksani, drejtori i degës së Kadastrës në Kuçovë, është shkarkuar këtë të mërkurë nga detyra. Vendimi është marrë nga Artan Lame, për disa...

Presidenca është pa letra! Artan Lame thirrje Begajt: Aplikoni në portalin e Kadastrës për të regjistruar pronat tuaja!

Kadastra Shqiptare ka nisur një proces të brendshëm për inventarizimin e pronave shtetërore në të gjithë territorin, në varësi të institucioneve përkatëse. Kjo, pas...

Kadastra nis inventarizimin e pronës shtetërore, Lame: Nga 260 mijë, vetëm 20 janë regjistruar! Spitaleve, shkollave dhe burgjeve po u dalin pronarët

Artan Lame, kreu i Kadastrës Shqiptare, ka njoftuar këtë të hënë një nismë të ndërmarrë muaj më parë nga institucioni që ai drejton, për...

Fillon procesi i pajisjes me akte pronësie në Kukës, zgjidhja pas 32 vjetësh të mosveprimit të ligjit të tokës

Ligji 7501 i vitit 1991, përveç problematikave të krijuara në shumë zona të Shqipërisë, në Veri pati edhe veccanti të tjera. Në shumë zona...

Certifikohet Kuvendi Mesjetar i nënfshatit, Lame: S’mund të flasim për njerëz që respektojnë ligjin, në një vend ku edhe shtëpitë e Zotit janë pa...

Legalizimi dhe certifikimi i objekteve të kultit, është një nga drejtimet e punës së Agjensisë Shtetërore të Kadastrës. Me rastin e Krishtlindjeve, Drejtori i...

Projektligji për dekoratat, Artan Lame: Demokratët prapë nuk u bënë të djathtë, votuan kundër

Kreu i Kadastrës Shqiptare, Artan Lame ka komentuar miratimin e projektligjit për dekoratat ditën e djeshme nga deputetët në Kuvendin e Shqipërisë. Përmes një postimi...

5 orë debate në Komision për dekoratat në Shqipëri, Lame: Ju garantoj që nga kjo punë do dalë një rezultat i mirëbërë

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka reaguar për debatin në Komisionin e Ekonomisë, ku u diskutua për projekt-ligjin e ri “Për dekoratat në Republikën...

I moshuari theu xhamat e Kadastrës Mat se nuk “mori shërbim”, reagon Artan Lame: Nuk shërohet i sëmuri duke thyer termometrin (E PLOTË)

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar lidhur me rastin e denoncuar një ditë më parë nga "JOQ", ku një qytetar, i moshuar, shihej...

Banorët e Kombinatit marrin legalizimet, Lame: Ndërtuesit që lënë në mes pallatet, nuk do marrin dot leje të reja

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame ka qenë në lagjen e Kombinatit në Tiranë, për të vijuar procesin e legalizimit të pallateve të...

Kompjuteri nuk njeh mik! Kadastra me aplikacion të ri: Shërbim brenda 48 orëve, me pagesë më të lartë

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka vendosur në shërbim të qytetarëve shërbimin e përshpejtuar elektronik, me anë të së cilit dokumentet do merren për 48...

Lajmet e fundit