Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

artan lame

Përfundon procesi i legalizimit të dy objekteve në Unazën e Re, Lame: Subjektet që kanë braktisur banorët në pallatet e mëparshme duhet të mos...

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame i shoqëruar nga drejtori i DVASHK Rurale 2, Artur Çobani, kanë marrë pjesë në përfundimin e procesit...

Përfundon procesi i legalizimeve në zonën e Lanabregasit, Tiranë

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame, i shoqëruar nga drejtoresha Rajonale Tirana-Rurale, Risena Xhaja, ishin sot në Lanabregas të Tiranës për të përmbyllur...

Regjistrohen shtëpitë e vjetra në Gjirokastër, Lame batuta: Pasi bëmë legalizimet e kohës së Saliut, tani kemi ato të kohës së sulltan Abdyl Hamidit

Kadastra Shqiptare po kryen procesin e regjistrimit të shtëpive para viteve 1991, në kuadër të zbatimit të ligjit 20/20 “për përfundimin e proceseve kalimtare...

Përfundon procesi i regjistrimit fillestar të pasurive në bashkinë e Pogradecit, i hapet rruga legalizimit të 2919 tokave bujqësore, Lame u bën thirrje fermerëve...

Kadastra Shqiptare bën me dije se ka përfunduar procesi i regjistrimit fillestar të pasurive në bashkinë e Pogradecit. Tashmë i hapet rruga procesit të legalizimit...

“MALAJZIANI dhe ITALIANI”, Artan Lame i kthehet komentueses me fjalët e Antonio Baldaçit: “Shqiptarët janë shumë emocionalë”

Kreu i Kadastrës Shqiptare, Artan Lame, merr shkas nga një replikë me një ndjekëse të tij për të ndarë disa mendime për sjelljen e...

Legalizohet “dinosauri” i ndërtimeve në Tiranë, Lame: E filloi Berisha, por kaluan 6 presidentë dhe 7 kryeministra që atëherë (PËRFITUESIT)

Kadastra Shqiptare i ka dhënë zgjidhje përfundimtare të pronësisë një prej komplekseve më të mëdha të pallateve në Tiranë duke mbyllur kështu një odise...

Artan Lame shkruan për SARAJET: Mundësia e djegies është parë si e fundit për të ndërprerë shpronësimin, çfarë I thashë ERIONIT për të ruajtur...

Nga Artan Lame Që dje në mesnatë kam ndjekur me shumë shqetësim ngjarjen e rënies së zjarrit tek godina historike e Sarajeve në qendër të...

Artan Lame bën iu thirrje qytetarëve: Aplikoni në E-Albania dhe certifikata e tokës iu vjen me postë në shtëpi

Kreu i Kadastrës Shqiptare Artan Lame foli sot nga Lushnja, ku iu bëri thirrje qytetarëve që të aplikojnë në portalin E-Albania për të marrë...

Mbaron regjistrimi fillestar i pronave në Vuno, fillon afishimi për Dhërmiun, Lame: Aplikoni të pajiseni me certifikatë pronësie

Pas Iliasit dhe Gjilekës, vjen radha e Vunoit dhe Dhërmiut në përfundimin e procesit të regjistrimit fillestar të pronave. Janë rreth 1700 prona në...

Lame: Duhet t’u themi STOP ndërtimeve pa leje. Qarqet të dërgojnë dokumentet për certifikimin e pronave

“Procesi i legalizimeve vijon dhe pse ai duhet të ketë një fund”,  kështu u shpreh Kreu i Kadastrës Shqiptare, Artan Lame, në një konferencë...

Lajmet e fundit