Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

artan fuga

Artan Fuga kundër Komisionit për rishkrimin e Historisë së Shqiptarëve dhe Skënder Gjinushit: Nuk marrin vesh, kujtojnë se është si të firmosësh një tender

Akademiku Artan Fuga del kundër Komisionit që është ngritur nga Akademia e Shkencave për rishkrimin e Historisë së Shqipëtarëve. Fuga është vetë anëtar i...

Profesori FUGA në prag të zgjedhjeve të PD: Ruhuni nga struktura “leniniste”, PESË pikat si duhet të demokratizohet PD, militantët nuk janë “dele”

Nga Artan Fuga Militantët nuk janë "dele". Pasi e panë me dylbi fitoren në zgjedhjet për deputetë, tani të shohin se vota e tyre shkëmbehet...

Revoltohet Artan Fuga: Këngët tona janë vetëm me lotë dashurish të humbura! Ngrini kauza sociale, ne kemi drama që si tekste këngësh mund të...

Pedagogu Artan Fuga ka shprehur revoltën e tij ndaj teksteve të këngëve shqiptare, për të cilat thotë se janë vetëm me lotë dashurish të...

“Dorëheqja e Bashës do ishte gafë politike e PD”, Artan Fuga: Zgjedhjet për kryetarin janë në 13 qershor, të kandidojë dhe ai, të mos...

Akademiku Artan Fuga thotë se kërkesa për dorëheqjen e Lulzim Bashës nga demokratët para zgjedhjeve të 13 qershorit 2021, do të ishte gafë politike...

Në mesnatë u mblodh biroja! Njoftimi i Bardhit të PD tallje me opinionin publik

Nga Artan Fuga Kur lexova në media njoftimin e firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike se në datën 16 maj në ora 17...

Dorëheqja e Sahit Dollapit pas humbjes së PD, Fuga: Akt ndershmërie politike! E gjithë Kryesia e Partisë të largohet, tani jo në shtator

Profesor Artan Fuga e quan “Akt ndershmërie politike”, vendimin e sekretarit organizativ të PD Sahit Dollapi, i cili menjëherë pas humbjes së zgjedhjeve të...

Një argument përse duhet shkarkuar Presidenti i Republikës !

Nga Artan Fuga Mund të mos jesh dakord me faktin që me anë të retorikës politike Presidenti Meta pati raste që u bë palë politike....

“Po atje ku ke fituar i njeh zgjedhjet?”, Artan Fuga ka 5 pyetje për Lulzim Bashën: Do i djegësh prapë mandatet? (E PLOTË)

Akademiku i njohur Artan Fuga ka shtruar pesë pyetje të cilat thotë se janë gazetarët që duhet t’ja bëjnë z.Basha, por mesa duket janë...

Ironizon Artan Fuga: Politika është si deti, të nxjerr në breg poqese nuk noton!

Akademiku i mirënjohur Artan Fuga ka komentuar shkurtimisht me ironi situatën paszgjedhore në vend. Disa thumba që mund të kenë adresë selinë blu apo...

Artan Fuga: 25 prilli, bojkotim dhe zhvlerësim në masë i politikës. (Tregon ku gaboi opozita)

Akademiku Artan Fuga ka bërë një përshkrim të situatës së deritanishme, pak ditë pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit 2021, ku dhe është mbyllur...

Lajmet e fundit