Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
7.2kmh
75 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
17 °
Enj
14 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

arta marku

Dritë jeshile për Arta Markun, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi lejon kandidimin e saj për në Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) ka dhënë dakordësinë për vazhdimin e garës për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese për ish-kryeprokuroren Arta Marku. Mes kandidatëve është...

Ilir Meta publikon listën e 10 aplikantëve për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese, mes tyre dhe Arta Marku (E PLOTË)

Presidenti Ilir Meta pas përfundimit të afatit të aplikimit për vendin vakant gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese për të zëvendësuar gjyqtarin Pëparim Kalo, ka publikuar...

Gazetarja Arta Marku “i përvishet” Frrok Çupit: “Ignorantia non est argumentum”

Gazetarja e njohur Arta Marku, me një kontribut të gjerë në shumë gazeta e më pas me emisionet e saj televizive për librin, por...

Ish-kryeprokurorja Arta Marku emërohet në postin e rëndësishëm (Ja LËVIZJET E TJERA të njerëzve të drejtësisë)

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP). KLP ka rikthyer në Tiranë ish-kryeprokuroren Arta Marku. Marku, aktualisht prokurore në...

Olsian Çela merr detyrën si kryeprokuror: E ardhmja do jetë më e mirë

Olsian Çela ka marrë sot detyrën si kryeprokuror i ri i Shqipërisë për një mandat 7 vjeçar. Çela ka falenderuar ish-kryeprokuroren...

Arta Marku i dorëzon detyrën kryeprokurorit të ri Olsian Çela: E lumtur që po ja pasoj ish-shokut tim të klasës

Ish-prokurorja e përgjithshme e përkohëshme Arta Marku i ka dorëzuar sot detyrën kryeprokurorit të ri Olsian Çela. Marku ka nisur fjalën...

Kryeministri zbulon çfarë i ka thënë Arta Markut përpara presidentit: I kërkova të marrë lejet e ndërtimit dhe…

Zbardhet kërkesa e kryeministrit Edi Rama për prokuroren e përgjithshme në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit paraditen e sotme. Ka qenë...

Mustafa Nano i bën thirrje Kuvendit të mos votojë Arta Markun: Ja arsyet (VIDEO)

Analisti Mustafa Nano i ka bërë thirrje Kuvendit që të mos votojë Arta Markun si Prokurore të Përgjithshme. Në monologun e...

MARKU dhe MEMÇAJ nuk ankimojnë renditjen, ‘Prokurori i Përgjithshëm’ shkon në Parlament të mërkurën (LISTA ME KANDIDATËT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të dërgojë të mërkurën në Kuvend listën me renditjen e 3 kandidatëve për postin e Prokurorit të...

MARKU dhe MEMÇAJ nuk ankimojnë renditjen, ‘Prokurori i Përgjithshëm’ shkon në Parlament të mërkurën (LISTA ME KANDIDATËT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të dërgojë të mërkurën në Kuvend listën me renditjen e 3 kandidatëve për postin e Prokurorit të Përgjitshëm....


Lajmet e fundit