Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

Arta Dade

‘Rama të largohet’, Gjylameti i përgjigjet Dades: Arta përmbahu! Ne gabime kemi bërë, por s’kemi vrarë e grabitur

Vjen reagimi i parë nga radhët e PS, pas deklaratave të forta të ish ministres Arta Dade për kryeministrin Edi Rama. ...

‘Edi Rama e vetmja alternativë’, Arta Dade: Duhet të largohet, vendi është si mos më keq

Ish-ministrja socialiste Arta Dade ka përdorur një gjuhë të fortë kundër kryeministrit Rama dhe Qeverisë së drejtuar prej tij. Dade ka...

Arta Dade kritikon Ramën për Cakajn: Mori një copë letër, i vuri vulën dhe ia delegoi Ministrinë Gentit. Ai si një fëmijë i bindur...

Ish-ministrja e Jashmte PS, Arta Dade, ka kritikuar vendimin e kryeministrit Rama, që i delegoi gjithë kompetencat për Punët e Jashtme Gent Cakajt. ...

Arta Dade: Liderët e Ballkanit luajnë me kartën e nacionalizmit

Ish-ministrja e Jashtme Arta Dade është shprehur në emisionin ‘Byro Politike’  se Ballkani është në rrugë të mbarë drejt BE-së.  Duke...

Arta Dade: Nuk kam qenë asnjëherë dakord me Ramën si drejton vendin, unë refuzova të jem pjesë e …

Ish-ministrja e Jashtme Arta Dade ka folur në emisionin 'Tempora' në lidhje me marrëdhënien e saj me kryeministrin Edi Rama, në kohën kur ai...

Nis revolta e socialistëve KUNDËR Ramës, Dade e para që flet troç: E majta duhet ribërë! Rama s’është zgjedhur, dhunues i PS, e ka...

Nis revolta e socialistëve të vjetër kundër kryeministrit Edi Rama pas ndryshimeve në qeveri ku u goditën figura të forta të PS. E para...

Arta Dade ‘SHUPLAKË’ Ramës: Në PS është ZHDUKUR gara. VELIAJ i formuar të drejtojë PARTINË

Ish-deputetja dhe ish ministrja e jashtme, Arta Dade është shprehur se në PS është hequr procesi i zgjedhjeve dhe është zhdukur gara. ...

Arta Dade bën deklaratën e fortë: Është gafë nëse Rama nuk rikandidon Veliajn si kryebashkiak

Arta Dade, Ish-ministrja e Jashtme ka komentuar ngjarjet e fundit në politikë në emisionin 'A Show', ndërkohë që ka folur edhe për rikandidimin e...

Mosdekretimi i Cakajt, Arta Dade: Meqë është kaq i mirë pse s’ia çojmë Kosovës?

Ish-ministrja e Jashtme Arta Dade në emisionin 'A Show' të Adi Krastës, ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti...


Lajmet e fundit