Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Arta Dade

Arben Malaj: Mandati i tretë është për mbijetesë, në PS u lanë jashtë figura si Dade dhe Bushati

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj u shpreh mbrëmjen e sotme se mandati i tretë është gjithmonë i pasuksesshëm, pasi sipas tij është për mbijetesë. Ai...

“Ishte jetim”, Arta Dade flet për humbjen e Bashkim Finos: Të paktën e ëma nuk e mori këtë lajm të hidhur

Ish-deputetja Socialiste Arta Dade ka folur mbi ndarjen nga jeta të deputetit të Partisë Socialiste, Bashkim Finos. Dade tregoi se lajmin e hidhur e kishte...

Arta Dade merr pjesë në homazhet për Moikom Zeqon: Të mos hidhërohemi që na iku, por të gëzohemi që e patëm

Në orën 10:00 të ditës së sotme kanë nisur homazhet në nderim të akademikut të njohur Moikom Zeqo te Muzeu Historik Kombëtar. ...

FOTOT E RRALLA/ Sot ministra e deputetë por shikoni si kanë qenë GREVISTËT socialistë (Kush janë miqtë e hershëm të Ramës, sot ‘armiq’)

Fotografi Agim Rama hap arkivat dhe na kthen pas në kohë, fiks 10 vite më parë nga nisja e grevës së urisë së Partisë...

Arta DADE mesazh socialistëve: Arsyet pse Rama nuk mund t’i marrë 800 mijë vota për mandatin e tretë (INTERVISTA E PLOTË)

Nga ANTA MUÇAKU për newsbomb.al Arta Dade, një nga figurat ikonë të PS e cila ka mbajtur një sërë postesh kyçe...

Presidenca e OSBE, Arta Dade: Rama hyn si kryetar e përfundon si PR

Ish-ministrja e jashtme Arta Dade, ka folur në një emision për kryesimin e Shqipërisë në OSBE, duke akuzuar kryeministrin Rama se shkon me rolin...

Minishengeni Ballkanik, DADE sërish kritika ndaj RAMËS: Të forcohen marrëdhëniet me Kosovën, jo ‘show’ mediatik

Ish-deputetja dhe ish-ministrja e Jashtme dhe e Kulturës Arta Dade i bëri thirrje parlamentit, qeverisë dhe presidentit Meta që të ulen në bisedime për...

A ka qefmbetje personale me Ramën? Arta Dade flet hapur pse e “sulmon” kryeministrin

Arta Dade është një prej figurave kryesore të së majtës në Shqipëri, por kohët e fundit nuk i ndal akuzat ndaj kryetarit të PS,...

Pse Shqipëria nuk mori ‘PO’ për negociatat? Arta DADE: BE-ja nuk është dashakeqe, po afera e ‘Unazës së Re’?!

‘’Lufta kundër korrupsionit a ka dhënë rezultate, apo korrupsioni ka vajtur në të gjitha nivelet. Më lejoni të kujtoj aferën e madhe korruptive,...

‘Qeveri e paaftë’, Arta DADE sulmon Ramën dhe tregon se kë dëshiron si kryeministër

Ish-deputetja e Partisë Socialiste Arta Dade beson se vendi ende nuk mund të shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme për shkak të kaosit politik të...

Lajmet e fundit