Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

art

Isida, balerina e mirënjohur kapërcen muret e karantinës, show spektakolar i TKOB për shqiptarët (VIDEO)

Balerina e mirënjohur e trupës së baletit të TKOB, Isida Mollaymeri, ka ‘thyer’ çdo izolim të karantinës përmes artit e spektaklit të saj. ...

UNESCO i vesh brekë skulpturave nudo

Agjencia Kulturore e Kombeve të Bashkuara është qendër të kritikave pasi ka veshur me brekë dhe tanga disa skulpturave nudo. Skulpturat,...

Arti në zi: Ndahet nga jeta aktorja e mirënjohur Shpresa Bërdëllima

Është ndarë nga jeta aktorja Shpresa Bërdëllima, një nga emrat më të vlerësuar të teatrit dhe kinematografisë shqiptare. Bërdëllima ka ndërruar...

Prej 8 vitesh pa marrë pensionin, “Mjeshtri i madh” Jorgo Papingji përlotet në studio: Më ka ngelur peng, pas vdekjes jepet?

Prej 8 vitesh “Mjeshtër i Madh”, autori i qindra teksteve muzikore dhe jo vetëm, Jorgo Papingji ende nuk e ka marrë pensionin që i...

‘Një leksion demokracie për rajonin’, Niko Peleshi përgëzon Kosovën: Po ngjiteni shpejt ndërkombëtarisht në sport, art dhe tani…

Ish-ministri i Bujqësisë Niko Peleshi ka reaguar pas zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ku fituese u shpall VetëVendosje me Albin Kurtin. ...

Sa KUSHTOJNË sot? RRITET çmimi i pikturave të Edi Ramës…Pas takimit me Merkel? (FOTO)

Pikturat e kryeministrit Edi Rama vijojnë të jenë në shitje, tashmë me një çmim edhe më të shtrenjtë nga sa ishte raportuar më parë....

“Mos guxoni!”, shpërthen revolta pas propozimit për ta rindërtuar Notre Dame me stilin modern

Qeveria franceze pritet të shpallë një konkurs ku do të marrin pjesë firma prestigjoze, e ku fituesja do të rikonstruktojë pjesën e dëmtuar nga...

Arti në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur

Ndahet nga jeta në moshën 93-vjeçare aktori Richard Erdman, i njohur për audiencën si Leonard, rol në filmin e famshëm “Community”. ...

Shkencëtarët thyejnë legjendën e syve të Mona Lizës që të ndjekin ngado

Ka më shumë mistere te Mona Liza se vetëm buzëqeshja e saj e mistershme. Efekti Mona Liza quhet koncepti se sytë...

INXHINERI EKSTREME/ Ura më tërheqëse në Vietnam, 2 miliardë DOLLARË (VIDEO)

Një urë e gjatë 150 m, e vendosur në kodrat e Da Nang, Vietnami, duket sikur është duke u mbajtur nga një palë duar...

Lajmet e fundit