Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

ARRSH

ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm: Devijohet qarkullimi i mjeteve në Tiranë, punimet zgjasin 1 javë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se për një javë, nga data 15 deri në 22 prill, do të devijohet qarkullimi te Rrethrrotullimi i TEG--ut...

Reshjet e borës “pllakosin” vendin, ARRSH thirrje drejtuesve të mjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se në juglindje të vendit kanë nisur reshjet e dëborës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ARRSH bën me dije...

Pas Thethit zbardhet edhe juglindja, reshjet e dëborës mbulojnë Korçën (VIDEO)

Në rajonin juglindor kanë filluar reshjet  e bëborës, të cilat kanë qenë në lartësitë mbi 1300 metra. Qarku i Korcës është zbardhur nga reshjet...

Kreu i ARRSH tregon akset dhe oraret kur do të fiken dritat për të kursyer energji elektrike

Kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Ergys Verdho ka folur në lidhje me akset që do të fiken dritat pas orës 00:00, si pjesë e...

Nisin reshjet e dëborës në Fushë Arrëz e Bulqizë, ARRSH apel shoferëve: Ulni shpejtësinë dhe pajisuni me zinxhirë!

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton se në Fushë Arrëz-Fushë Dukagjin, Bulqizë-Peshkopi, Qafë Mali-Fierzë dhe në Valbonë kanë filluar reshjet e dëborës. ARRSH bën me...

Reshjet e dëborës mbulojnë Dardhën, ARRSH thirrje shoferëve: Ulni shpejtësinë dhe pajisuni me goma dimërore!

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se në zonën e Dardhës vijon të ketë reshje dëbore me intensitet mesatar. Sipas ARRSH mjetet borëpastruese po punojnë...

Dëbora mbulon rrugët, ARRSH thirrje shoferëve: Po hedhim kripë në çdo aks, respektoni sinjalistikën dhe përdorni zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar u bën thirrje drejtuesve të mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar gjatë lëvizjes pasi në disa akse ka prezencë bore...

Dëbora mbulon vendin, ARRSH apel shoferëve: Udhëtoni me kujdes në këto akse rrugore

Mëngjesin e sotëm shumë qytete të vendit janë zgjuar me reshje të dendura bore. ARRSH ka njoftuar drejtuesit e automjeteve për akset ku duhet...

Rikthehen reshjet e dëborës në vend, ARRSH thirrje shoferëve: Pajisuni me zinxhirë e goma dimërore!

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se në aksin rrugor Bajram Curri-Valbonë janë rikthyer reshjet e dëborës. ARRSH iu bën thirrje shoferëve që të tregojnë...

ARRSH njofton për rrugën në zonën e Thethit: Vijojnë të bien ortekë që bllokojnë qarkullimin…

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton në zonën e Thethit vijojnë që të bien ortekë. Në njoftim thuhet se po punohet 24/7 me mjete e punëtorë...

Lajmet e fundit