Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

ARRSH

Shembja e shtëpive në Shkozë, banori: S’na ka ardhur asnjë shkresë, as e dëmshpërblimit

Një banor i Shkozës, shtëpia e së cilit preket nga shembjet që do hapin rrugë rehabilitimit të lumit Lana dhe unazës së madhe, shprehet...

Autoriteti Rrugor Shqiptar me drejtor të ri pas largimit të Dashamir Xhikës

Afrim Qendro është emëruar Drejtor i komanduar i Autoritetit Rrugor Shqiptar, një ditë pas largimit nga posti i Dashamir Xhikës. Ky i...

“Bypass” i Fierit, kontrata prishet, rihapet tenderi

Kompania italiane “Serenisima” prej disa muajsh i ka braktisur punimet në të dy projektet, si “bypassi”-n e Vlorës, ashtu dhe atë të Fierit. ...

Bypass-i i Vlorës dhe Fierit, kallëzohet në Prokurori zyrtarja e ARRSH për dëm 9.4 mln euro

KLSH ka kallëzuar në Prokurori përgjegjësen e ARRSH për ndërtimin e by-pass-eve të Fierit dhe Vlorës, shtetasn E.N (Përgjegjëse e Sektorit të Zhvillimit të...

Arrest në burg për tre zyrtarët e ARRSH

Gjykata e Kavajës ka vendosur masën arrest në burg për tre zyrtatër e Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARrSH) të ndaluar disa ditë pas aksidentit fatal...

Vdekja e dy fëmijëve, Prokuroria publikon dosjen: Ja pse ndodhi aksidenti

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar ditën e sotme ndalimin e dy zyrtarëve të lartë të Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH), të dyshuar për konsumimin e...

Dëm shtetit 4.5 milionë euro, kallëzohet në Prokurori drejtori i përgjithshëm i ARRSH, Dashamir Xhika

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori drejtorin e përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika, pas auditimit u rezultoi se dëmi...

Përmbytjet/ Shkumbini shkakton probleme në Lushnje, situatë e rënduar edhe në Kavajë

Nga qarqet e tjera të vendit nuk raportohen probleme për shkak të kushteve të motit. Gjithashtu u kërkohet qytetarëve që për të gjitha...

Lajmet e fundit