Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

arrestohet

Goditi operatorin dhe i theu telefonin gazetares së emisionit “Stop”, arrestohet 50-vjeçari në Fier

Një 50-vjeçar është arrestuar nga policia pasi goditi operatorin e emisionit “Stop” si dhe i theu telefonin gazetares e cila po e merrte në...

Agim Ademi, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës arrestohet për shpërdorim të fondeve

Policia e Kosovës e ka arrestuar kreun e Federatës së Futbollit, Agim Ademi. Mediat vendase shkruajnë se Ademi po merret në pyetje prej katër...

U vëtëdorëzua në Gjykatë, GJKKO rikonfirmon masën e arrestit me burg për zyrtarin e bashkisë së Bulqizës

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka rikonfirmuar masën e caktuar në mungesë "arrest me burg" për Leonard Daçin, juristin në Bashkinë e...

Me shpejtësi deri në 197 km/orë dhe pa rrip sigurimi, makina inteligjente kap “mat” 27-vjeçarin nga Kosova

Vijon monitorimi i pandërprerë i qarkullimit rrugor, duke përdorur makinën inteligjente dhe mjetet e tjera të pajisura me radarë dhe lexues automatikë të targave. Përgjatë...

Tentoi të kalonte kufirin me dokumente false, arrestohet 32-vjeçari kosovar në Portin e Durrësit

Një 32-vjeçar shqiptar ka rënë në  prangat e policisë në Portin e Durrësit. Bëhet me dije se është arrestuar shtetasi A. K., 32 vjeç, banues...

Hyri me forcë në lokal dhe tentoi të vrasë një person, arrestohet 48-vjeçari në Vorë

Një 48-vjeçar ka rnë ënë prangat e policisë pasi ka tentuar të vrasë një person në një loakl në Vorë. Bëhet me dije se në...

Arrestohet me urdhër të SPAK kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla

Është arrestuar kryetari socialist i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla. Urdhri për arrestimin e Allës është lëshuar nga SPAK, ndërsa ai akuzohet për abuzim...

Drogë dhe rreth 53 mijë euro në banesë, arrestohet 36-vjeçari shqiptar në Itali

Një operacion është zhvilluar sot në Fermo nga policia italiane, ku ka rënë në pranga një shqiptar. Bëhet me dije se është arrestuar një 36-vjeçar...

Shefi RENEAS prangoset nga “Shqiponjat”, me Audi luksoz në Tiranë dhe me 100 mijë euro në qese plastmasi (EMRI)

Altin Morina, banues në Tiranë dhe me detyrë Shef i Stërvitjes te Reparti Special Renea, është arrestuar në kushtet e flagrancës nga "Shqiponjat", pasi...

Përdhunoi të miturën në Shkodër, merr fund arratia e Vasil Prronit, “Shqiponjat” ia ‘hedhin’ prangat

Një 33-vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në prangat e policisë së Shkodrës. Shtetasi Vasil Prroni, i shpallur në kërkim më herët, pasi akuzohet...

Lajmet e fundit