Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

arrestohen

Ndërtuan 3 kate pa leje, arrestohen dy pronarët e firmës

Policia e Tiranës ka arrestuar dy pronatët e firmës së ndërtimit "Brilant" pasi kanë ndërtuar trek ate pa leje në një pallat. ...

Vodhën një sasi të madhe parash dhe dy varse floriri, arrestohen në flagrancë dy 25-vjeçarët

Dy 25-vjeçar janë future në një banesë, nga e cila kanë vjedhur 4500 euro, 250 mijë lekë të reja, dhe dy varëse floriri. Ata...

Policia bën bilancin, kapen 50 autorë për vjedhjen e energjisë elektrike

Gjatë kontrolleve të policisë për vjedhjen e energjisë elektrike, u evidentuan 50 raste me 50 autorë. 90 grupe të përbashkëta Polici-OSHEE, kanë dalë në...

Babë e bir hidhnin gurë në rrugë, arrestohen në Fier

Babë e bir hidhnin gurë në rrugë, duke penguar qarkullimin e mjeteve të transportit për pesë minuta në aksin rrugorë Fier - Kolonjë në...

Arrestohen në Durrës dy shtetas të shpallur në kërkim, ekstradohen drejt Italisë

Dy persona të shpallur në kërkim janë arrestuar nga policia në Durrës. Ata akuzohen për trafikim të lëndëve naroktike dhe do të ekstradohen drejt...

U paraqitën për të udhëtuar në kabinat e daljes por arrestohen 2 persona në Rinas

2 persona të cilët kanë tentuar të udhëtojnë me dokumenta false janë arrestuar në flagrancë në Rinas nga Policia Kufitare. Saimir Çuni, 33 vjeç...

Finalizohet operacioni “Labidari”, prangosen 3 persona për trafik droge në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar 3 persona për trafik narkotikësh gjatë operacionit “Labidari”, i cili është finalizuar me sukses. Nën pranga janë vendosur shtetasit:...

Arrestohen 26 persona për vepra të ndryshme brenda dy ditëve

Puna e policisë së shtetit për rritjen e parametrave të sigurisë të vendit dhe goditjen e paligjshmërisë vijon, duke u arrestuar 26 persona brenda...

Shkuan për të vjedhur banesa në Itali por arrestohen dy shqiptarët, dy të tjerë në kërkim

Polica e Parmës ka shkatërruar një bandë hajdutësh e përbërë nga katër shtetas shqiptarë. Pas disa javësh investigim, aksioni i policisë është përmbyllur me...

Itali, arrestohen dy shqiptarë dhe dy zviceranë shpërndarës heroine

Katër persona kanë rënë në prangat e karabinierëve italianë pasi janë kapur duke shpërndarë drogë të llojit heroinë. Dy shqiptarë të moshës...

Lajmet e fundit