Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

arrestohen

Goditet klani ballkanik i drogës, kapen 400 kilogramë kokainë në Uruguaj, Prokuroria PARALAJMËRON: Do të ketë arrestime të tjera

Policia uruguaiane në kuadër të operacionit të quajtur “Virtus” ka arritur të sekuestrojë mbi 400 kilogramë kokainë si dhe t’i hedhë pranagat edhe dy...

9 të arrestuar në Tiranë, një 31-vjeçar godet punonjësin e policisë

Nëntë persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen për vepra të ndyrshme panele. Në pranga kanë rënë disa shtetas për dhunë,...

Drogë, vjedhje dhe dhunë, arrestohen 18 persona në Tiranë në 24 orë

18 persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Mes të arrestuarve dy persona kanë rënë në...

Tentuan t’i merrnin paratë, dy persona qëllojnë me armë zjarri ndaj çobanit në Selenicë, Policia ndërhyn në kohë (EMRAT)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Selenicë. Dy shtetas kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të një 36-vjeçari, pasi e kishin këercënuar...

EMRAT/ Operacione anti-drogë në Shkodër, arrestohen 7 persona

Dy operacione anti-drogë janë zhvilluar në Shkodër, ku  kanë rënë në pranga 7 persona. Gjatë operacionit policor “Bleran” u arrestuan në flagrancë shtetasit Pjetër Ashta,...

Rrahu vëllain dhe i dëmtoi mjetin, Policia e Tiranës me “grusht të hekurt”, arrestohen 18 persona për vepra të ndryshme penale

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 18 persona për vepra të ndryshme penale. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se 18 shtetasit janë arrestuar,...

Vodhën para dhe drejtuan mjetin në gjendje të dehur, 8 të arrestuar në Tiranë, 1 i shpallur në kërkim

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 8 persona për vepra të ndryshme penale, nga vjedhje deri te drejtim i mjetit në gjendje të...

EMRAT/ Armë dhe çekiçë në makinë, arrestohen tre persona në Tiranë

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi qarkullonin me armë në makinë. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit...

Kishin futur mbi 200 kilogramë tritol në minierë, arrestohen dy punonjësit në Tropojë (EMRAT)

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Tropojës, pasi mbanin jashtë kushteve të sigurisë, në një minierë qindra kilogramë lëndë plasëse dhe...

EMRAT/ Shpërndanin drogë pranë shkollës, arrestohen vëllezërit binjakë në Krujë

Dy vëllezër kanë rënë në prangat e policisë së Krujës, pasi akuzohen për prodhonin dhe shpërndanin kanabis në afërsi të shkollave dhe lokaleve. Bëhet me...

Lajmet e fundit