Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

arrestime

Artan Hoxha paralajmëron: Do të ketë arrestime të tjera nga SPAK nëse…

Gazetari Artan Hoxha ka paralajmëruar se nëse do të ketë ndryshime në qeveri, SPAK do të shkojë më tej me arrestimet për çështjen e...

Arrestimet për aferën e inceneratorëve, Tabaku del në konferencë urgjente: SPAK të tregojë guxim dhe të godasë njerëzit me pushtet

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka dalë në një konferencë urgjente ditën e sotme pas disa arrestimeve me urdhër të SPAK për aferën e inceneratorëve. Tabaku,...

Policia zbulon dy “shtëpi bari” në Malësinë e Madhe, arrestohen 2 persona

Policia ka zbuluar 2 “shtëpi bari” në Malësinë e Madhe, teksa bëhet me dije se efektivët kanë vënë në pranga 2 persona, identiteti i...

Ndezën zjarre me qëllim hapjen e kullotave, arrestohen 3 persona në Mallakastër, Orikum dhe Tiranë

Policia ka arrestuar 3 persona në Mallakastër, Orikum dhe Tiranë, pasi ndezën zjarre për të hapur kullotat. Në Mallakastër është vënë në pranga Gj. Sh.,...

EMRAT/ Grabitën lokalin dhe klientët nën kërcënimin e armës, arrestohen 2 persona në Kavajë, të dyshuar edhe për vjedhje të tjera

Policia e Kavajës ka arrestuar 2 persona në Kavajë, të cilët grabitën televizorë dhe sende të tjera në një lokal, ndërsa disa ditë më...

Dom Gjergj Meta i bën thirrje policisë: Lironi personat që protestuan, arrestimi i tyre i pajustifikueshëm

Ipeshkëvi i Rrëshenit, Dom Gjergj Meta iu ka bërë thirrje autoriteteve që të lirojnë qytetarët e arrestuar mbrëmjen e djeshme në protestë. Përmes një statusi në...

FOTO/ Policia nis arrestimet e protestuesve, efektivët marrin zvarrë të riun dhe e fusin në makinë

Mijëra protestues janë zhvendosur nga Kryeministria te "Zogu i Zi" në Tiranë për të protestuar kundër rritjes së çmimit të naftës dhe produkteve të...

“Hajdutë xhepash”, publikohen fotot e 17 shqiptarëve të arrestuar në Greqi, mes tyre një vajzë 26 vjeçe

Policia greke ka arestuar 19 persona të akuzuar për vjedhje, mes tyre 17 janë shtetas shqiptarë. Mediet e vendit fqinj kanë publikuar fotot e...

Ambasadori Luigi Soreca: Arrestimet dhe dënimet e niveleve të larta duhet të vazhdojnë

Ambasadori i delegacionit të BE në Shqipëri, Luigi Soreca, thekson në një intervistë ekskluzive për Deutsche Welle se procesi i anëtarësimit në BE kërkon...

DETAJE nga megaoperacioni në Elbasan, mes të arrestuarve “GAXHAI” dhe një oficer policie (EMRI)

Detaje të reja nga mega-operacioni i Policisë në Elbasan, i cili ka çuar në pranga 8 punonjës të policisë së Burgjeve dhe 17 persona...


Lajmet e fundit