Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

arrestime

Tentativë vrasje, armë pa leje dhe kanosje, arrestohen 2 persona, 2 të tjerë në kërkim

Materialet proceduriale i'u kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale "Kanosja" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e...

Superaksion i Policisë në Shkodër, arrestohen 6 persona dhe sekuestrohet arsenal armësh dhe municionesh

Si rezultat i një aksioni të gjerë të policisë është bërë e mundur të arrestohen 6 persona dhe një tjetër të shpallet në kërkim. Gjithashtu...

Arrestohen 28 persona në Tiranë

•plotësuar 2034 masa administrative për shkelje të ndryshme Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, dozat e lëndës narkotike të dyshuar Canabis Sattiva...

Masa për sigurinë rrugore, arrestohen 5 persona

Policia Rrugore në Berat ka ushtruar kontrolle kundër shkeljeve në transport dhe mësohet se janë arrestuar 5 persona për "Drejtim automjeti në mënyrë të...

Arrestohen katër persona në Itali, dyshohet se planifikonin e sulme terroriste

Një çift bashkëshortësh dhe dy burra janë të dyshuar për përgatitjen e sulmeve terroriste në territorin italian u arrestuan mëngjesin e sotëm, të cilët...

22 persona arrestohen në Tiranë gjatë fundjavës (Emrat dhe veprat penale)

Policia e Tiranës ka arrestuar në fundjave 22 persona për vepra të ndryshme penale, mes tyre 2 persona për tentative vrasje. Në...

Arrestohen 38 persona brenda ditës për vepra të ndryshme penale

Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka ndaluar dhe arrestuar në të gjithë vendin 38 persona për vepra të ndryshme penale. Midis tyre 10...

Video: Momenti kur FNSH-ja arreston të riun pasi i gjen pistoletën në makinë

Policia e Shtetit ka nisur një aksion të gjerë në kuadër të zbatimit të planit të masave për rritjen e sigurisë. Në të gjithë...

Publikohen përgjimet e tutorit shqiptar me vajzën në rrugë, i nervozuar i kërkon llogari

Janë publikuar nga mediat italiane përgjimet e bëra nga policia të një tutori shqiptar dhe një vajze që ai kishte nxjerrë në rrugë për...

Shkodër, arrestohen 3 persona, rrahën punonjësin e policisë

Gjatë ndeshjes të futbollit Vllaznia – Skendërbeu, policia e Shkodrës ka arrestuar 3 persona, të cilët dyshohet se kanë prishur rendin dhe qetësinë publike,...

Lajmet e fundit