Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

arrestime

Arrestimi i mjekut të Traumës, Prokuroria: Shoqërohen edhe 2 të tjerë, merrnin ryshfet për kryerjen e skanerave

Prokuroria e Tiranës ka dhënë detaje të reja për aksionin e Policisë në Spitalin e traumës, ku u arrestua mjeku Fitim Marku, me akuzën...

Vetëm gjatë qershorit u ndaluan 19 policë, 50 u referuan në prokurori

19 punonjës policie janë ndaluar apo arrestuar vetëm gjatë muajit qershor të 2022, pas ankesave të qytetarëve apo institucioneve drejtuar Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore. AMP...

Arrestohet drejtori në Bashkinë e Sarandës, në pranga edhe një juriste e noteri (EMRAT)

Policia e Sarandës ka arrestuar ditën e sotme, drejtorin e Urbanistikes në Bashkinë e qytetit bregdetar, një juriste në ASHK dhe një noter. Bëhet...

Ilir Meta i “zhgënjyer” nga SPAK: Kishte mundësi t’i arrestonte të gjithë para zgjedhjeve! U lajmëruan dhe u larguan, ashtu si pronarët e inceneratorëve

Presidenti Ilir Meta ka folur për operacionin e Policisë në bashkëpunim me SPAK, ku u arrestuan 18 persona të botës së krimit, ndërkohë që...

Janë evidentuar 8 GRUPE KRIMINALE në Tiranë, Durrës dhe Elbasan / Kreu i SPAK, Kraja: Prova të reja për vrasje, grabitje me dhunë dhe...

Tetë grupe të rrezikshme kriminale janë evidentuar në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, bëri me dije kreu i SPAK, Arben Kraja gjatë një deklarate për...

Forcat Speciale zbarkojnë rrugëve të Shqipërisë, SPAK urdhëron arrestimin e 32 personave (PAMJET)

Një operacion i madh i Policisë është duke u zhvilluar në disa qytete të vendit. Mësohet se Prokuroria Speciale ka urdhëruar arrestimin e 32...

Policia bën bilancin e javës: U arrestuan 179 persona, 35 prej tyre në kërkim! Janë zhvilluar 24 operacione policore, sekuestruam armë dhe lëndë narkotike

Policia e Shtetit ka bërë bilancin e javës, ku njofton se nga 24 operacione të zhvilluar, janë  janë arrestuar, proceduar dhe shpallur në kërkim...

Policia kap në Kapshticë autobuzin e mbushur me karburant dhe vaj kontrabandë, arrestohen 3 persona, mes tyre edhe doganieri

Policia ka arrestuar 3 persona në Kapshticë, të cilët tentuan të fusin kontrabandë në Shqipëri një sasi të konsiderueshme karburanti, vaj mjetesh dhe vaj...

Shtatë operacione “Restart” dhe qindra kilogram lëndë narkotike e sekuestruar, Prokuroria e Korçës: Hetimet 6 mujore sollën arrestimin e 19 personave

Prokuroria e Korçës ka dhënë detaje në lidhje me 7 operacioet “Restart” të zhvilluara në 6 muaj, ku janë arrestuar 19 persona dhe janë...

Policia e Shtetit bën bilancin e javës: Arrestuam 183 persona, 57 prej të cilëve të shpallur në kërkim! U parandaluan 2 ngjarje kriminale, gjobiten...

Policia e Shtetit ka bërë bilancin e kësaj jave, ku njofton se janë arrestuar 183 persona, nga të cilët 52 në kërkim kombëtar dhe...

Lajmet e fundit