Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

arrestim

Furnizonte me kokainë zonën e ish-Bllokut, arrestohet 44 vjeçari në Tiranë (EMRI)

Një 44 vjeçar  është  arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi akuzohet për shpërndarje kokaine. Bëhet fjalë për shtetasin Leonard Abdia, i cili akuzohet për...

Në kërkim për plagosje të rëndë me dashje/ Policia i shkon në banesë 32-vjeçarit, gjen armë e municion, në pranga babai (EMRAT)

Policia e Durrësit ka kontrolluar shtëpinë e 32-vjeçarit Fatbardh Dervishi, i shpallur në kërkim për plagosje me dashje dhe armëmbajtje pa leje. Gjatë kontrollit të...

Bëri “gangsterin” me Policinë dhe iu rrezikoi jetën, arrestohet shoferi i dehur në Lushnjë

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia e Lushnjes, pasi nuk iu bind urdhërit të efektivëve dhe më pas u largua me shpejtësi, duke rrezikuar...

Kishte fshehur 40 kg kokainë me vlerë 1.5 milionë euro, arrestohet 30 vjeçari shqiptar në Itali

Një 30-vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët në Livorno, pasi iu gjet një sasi prej 40 kg kokaine në shtëpi. I riu shqiptar u pikas...

Tentoi të fusë 34 mijë euro të padeklaruara në Durrës, arrestohet shoferi 38 vjeçar, paratë ua kishte ndarë pasagjerëve

Një 38-vjeçar është arrestuar nga Policia e Durrësit për modeklarim të një shume prej 34 000 eurosh, të dyshuara të përfituara nga veprimtari kriminale. Gjatë...

Rrahu bashkëshorten dhe prindërit e saj, shqiptari arratiset nga paraburgimi në Greqi, arrestohet 4 orë më vonë

Një 48-vjeçar me origjinë shqiptare është arratisur nga paraburgimi paraburgimi i Policisë së Magnezisë. Sapo u konstatua arratisja e tij, është vënë alarmi për...

Trump bën deklaratën e FORTË: Do të më arrestojnë të martën! Dilni protestoni

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se pret të arrestohet të martën, bazuar sipas tij në një rast të trajtuar nga Zyra e Prokurorit...

“Do t’u kryqëzoj, do jetë skenë tmerri”, arrestohet shqiptari që kërcënoi policët në Nju Jork (Mesazhet terroriste në Facebook)

Autoritetet amerikane kanë arrestuar një shtetas shqiptar, i cili akuzohet se ka kërcënuar me vrasje oficerët përpara Paradës së Shën Patrikut në Yonkers të...

“Të më thonin hap krahun, sesa të më bënin gjyqe politike”, zbardhet DËSHMIA e Lefter Allës pas arrestimit për abuzim me tenderin e Ujësjellësit

Kryebashkiaku i  arrestuar i Bulqizës Letfer Alla, i ka cilësuar si politike, akuzat e ngritura ndaj tij. “Në gjykimin tim më mirë të më thoshin...

Vodhi naftë dhe para në zyrat e një kompanie në Rodos, arrestohet 49-vjeçar shqiptar në Greqi

Një 49-vjeçar shqiptar është arrestuar në ishullin Rodos, në Greqi, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh dhe shpërndarje droge. Sipas medieve greke, më 24 shkurt...

Lajmet e fundit