Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

arrest

Kapet me armë e kokainë në makinë, arrestohet agjenti i krimeve në Tiranë (EMRI)

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka arrestuar agjentin e krimeve pranë Komisariatit numër 2 në Tiranë, Ledion Bako. ...

Sulmuan KZAZ-në në Tropojë, arrestohen 7 persona, 6 të tjerë në kërkim

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur dje, ku disa shtetas kanë dëmtuar materialet zgjedhore në KZAZ Nr. 09, Bashkia Tropojë, tek Muzeu Historik, mbas...

Dhunë ndaj gruas dhe kunatës, arrestohen 2 persona në Vlorë

Në vijim të punës intensive kundër dhunës në familje, Policia ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas në qytetitin e Vlorës. Policia...

Arrestohen 3 trafikantët shqiptarë të drogës në Itali, 2 prej tyre sapo u kthyen nga Tirana

Policia italiane ka shkatërruar një organizatë kriminale të trafikut të drogës. Në pranga janë vënë 3 shtetas shqiptarë  të moshave 35, 33...

Arrestimi i anëtares së AMA-s, Salianji: Duan të ushqejnë ndjenjën e frikës tek opozitarët

Ish deputeti i PD, Ervin Salianji ka komentuar arrestimin e anëtares së AMA-s, Suela Musta. Sipas Salianjt arrestimi i saj nga...

Grabitja në Rinas/ Arrestohet një tjetër person, si i ndihmoi pjesëtarët e tjerë të grupit

Një tjetër person është arrestuar lidhur me grabitjen e bujshme të Rinasit. Dyshohet se personi i arrestuar, është një pjesëtar i...

Zbulohet bashkëpunimi me fisin Çapja, arrestohen disa anëtarë të AMA-s

Arrestohet anëtarja e Autoritetit të Medias Audiovizive, S.M., dhe një ish anëtar tjetër i AMA-s Dyshohet se dy të arrestuarit me...

Arrestimi i drejtuesve të PD në Elbasan, reagon Basha: Raprezalje të hapura ndaj kundërshtarëve politikë! Thirrje policëve dhe prokurorëve

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas arrestimit të drejtuesve të PD në qarkun e Elbasanit.  Basha u shpreh se...

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 42 vjeçari në Lezhë

Policia e Lezhës ka arrestuar një shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i dyshuar për përfshirje në Organizatë kriminale për shfrytëzim prostitucioni. ...

Vodhi brenda një automjeti, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas i cili vodhi brenda një automjeti në Tiranë. Specialistët e Seksionit për Hetimin e...

Lajmet e fundit