Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

armepushim

Hyn në fuqi armëpushimi midis Izraelit dhe Hamasit, palestinezët festojnë dhe falen në rrugë

Në orët e para të mëngjesit së ditës së premte izraelitët dhe palestinezët kanë gjetur më në fund qetësi. Dy vendet arritën të vendosnin...

LAJM I MADH, arrihet armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës pas 11 ditësh luftë

Jeruzalemi ka firmosur armëpushimin pas 11 ditësh luftë mes Izrael-Palestinë ku mbetën të vrarë mbi 200 civilë. Kabineti izraelit i sigurisë votoi për një armëpushim...

Armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit pritet të finalizohet të enjten: Të gjithë jemi të lodhur

Sipas mediave izraelite, duke përjashtuar çdo zhvillimi të papritur, një armëpushim midis Izraelit dhe Palestinës do të hyjë në fuqi ditën e enjte. “Nuk ka...

OKB bën thirrje për armëpushim në Libi

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara dënoi sulmin vdekjeprurës në një qendër emigrantësh në Libi, ndërsa u bëri thirrje palëve të përfshira në...

Sulmet me 27 të vdekur, Izraeli dhe Gaza arrijnë marrëveshjen e armëpushimit

Zyrtarët palestinezë thonë se një marrëveshje armëpushimi është arritur me Izraelin për t'i dhënë fund një rritje të dhunës në Rripin e Gazës dhe...

Regjistrimi audio: Minuta e parë pasi mbaroi Lufta e Parë Botërore dhe pushkët ranë në qetësi

Regjistrimet janë bërë nga fronti amerikan pranë lumit Moselle që rrjedh në Francë, Luksemburg dhe Gjermani. Në të dëgjohen të shtëna me armë...

Rifillojnë bombardimet në Siri pas armëpushimit pesë orësh

Ka rifilluar përsëri lufta në Ghoutën Lindore në Siri pas armëpushimit 5 orësh të urdhëruar nga aleatja kryesore, Rusia. Sipas...

Marrëveshje e re për armëpushim në lindje të Ukrainës

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, propozoi një armëpushim në lindje të Ukrainës, nisur nga sot, me fillimin e vitit shkollor dhe mori mbështetje unanime...

Putin dhe Trump bien dakort për armëpushim në Siri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia kanë arritur marrëveshjen e parë të rëndësishme pas takimit të parë zyrtar mes liderave të dy vendeve,...

Lajmet e fundit