Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
46 %
1.5kmh
0 %
Mër
8 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Armenia

Armenia si Kosova, ja çfarë bën opozita

Duket se situata politike nuk paraqitet shumë e volitshme as në Armeni, pasi opozita ka dalë kundër lëvizjeve të reja qeveritare. Sipas...

Rezoluta e Bundestagut për genocidin armen, Erdogan kërcënon Gjermaninë

Rezoluta e planifikuar e Bundestagut për masakrat ndaj armenëve, sipas mendimit të Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan do të kthehet në një test rezistence...

Asambleja e NATO-s në Tiranë, tensione mes përfaqësuesve, u ndërpritet fjala

Mbledhja e Asamblesë Parlamentare të NATO-s që po zhvillohet në Tiranë nuk po kalon pa konflikte dhe tensione. Janë sërish përfaqësuesit...

Turqia kritikon Obamën për deklaratën për ngjarjet e 1915-ës

Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë bëri të ditur se deklarata e presidentit amerikan Barak Obama në lidhje me ngjarjet e vitit 1915,...

Hapet Konsullata e Nderit e Armenisë në Tiranë, Piranjani: Të zhvillojmë marrëdhënies mes nesh

Gjatë një ceremonie të veçantë u prezantua në Tiranë Konsulli i Nderit i Republikës së Armenisë në Shqipëri, Varuzhan Piranjani. Në këtë ceremoni morën...

Lajmet e fundit