Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

Armenia

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, 100 ushtarë humbin jetën, bota bën thirrje për paqe

Liderët botërorë kanë bërë thirrje për ndalje të menjëhershme të armiqësive midis Armenisë dhe Azerbajxhanit. Këto thirrje vijnë pasi pothuajse 100 ushtarë u vranë në...

VIDEO/ Një tjetër luftë në prag të fillimit, Armenia sulmon ushtrinë e Azerbajxhanit

Një ushtar azerbajxhanas dhe një luftëtar armen u vranë të mërkurën pranë Nagorno Karabah. Armenia shënjestroi  me dron pozicionet e ushtrisë Azerbajxhane në rrethin Lachin...

MERR FUND LUFTA / Armenia tërhiqet nga territori i Nagorno-Karabakut, Putini ndërmjetëson paqen mes armenëve dhe Azerbajxhanit

Pas më shumë se 2 muajsh luftime, konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në qytetin kufitar të Nagorno-Karabakh ka marrë fund.   Pasditen...

U vranë mbi 100 ushtarë në luftën për territorin, Armenia e gatshme për armpushim me Azerbajxhanin

Azerbajxhani dhe Armenia i kanë marrë parasysh thirrjet e vazhdueshme të Presidentit rus Vladimir Putin, presidentit francez Emmanuel Macron dhe presidentit të  SHBA-së  Donald...

Sali Berisha shpjegon konfliktin azero-armen dhe del në krah të Azerbajxhanit: Ka ardhur koha t’i jepet  fund pushtimit nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një psotimi në rrjetet sociale ka shpjeguar konfliktin mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, pas tensioneve të rritura në ditët...

Heq vizat për shqiptarët, në këtë shtet mund të shkoni lirshëm

Së shpejti pritet që shqiptarët të udhëtojnë në Armeni pa vizë. Mësohet se Qeveria armene do të diskutojë më 30...

Një tjetër shtet heq vizat për shqiptarët, mund të qëndroni deri në 6 muaj

Shqiptarët tashmë mund të udhëtojnë vetëm me pasaportë, pa qenë nevoja për të marrë vizë, në Armeni. Prej 10 korrikut të...

Marrin fund demostratat, kreu i opozitës merr postin e kryeministrit të Armenisë

Kreu i opozitës armene, Nikol Pashinyan ka marrë ditën e sotme postin e Kryeministrit të Armenisë, duke i dhënë kështu fund drejtimit 10 vjeçar...

Mosbindja civile ‘infekton’ dhe Armeninë, qytetarët bllokojnë rrugët kryesore

Qindra protestues, mbështetës të liderit të protestave në Armeni, Nikol Pashimyan iu përgjigjën thirrjes së këtij të fundit për mosbindje civile, duke bllokuar rrugët...

Kryeministri dha dorëheqjen, turmat e protestuesve FESTOJNË rrugëve të Armenisë

Dita e sotme i ka mushur përsëri rrugët e Amenisë plot me qytetarë, por kësaj here jo për të protestuar më për javë të...


Lajmet e fundit