Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

arme

Arrestime, sekuestrime armësh dhe parash, Policia e Shtetit bën bilancin e 24 orëve të fundit

Policia e shtetit ka bërë bilancin e ngjarjeve të 24 orëve të fundit në vend. Bëhet me dije se janë finalizuar shumë operacione dhe...

EMRI/ Kërcënoi me armë pronarin e lokalit pas sherrit, arrestohet 49-vjeçari në Korçë

Një 49-vjeçar është arrestuar, pasi pas një konflikti ka kërcënuar me armë një person në Korçë. Bëhet me dije se në pranga ka rënë Jani...

EMRI/ I dehur në timon, i drejtoi pistoletën policëve që të mos arrestohej, në pranga 41-vjeçari në Lezhë

Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Lezhës, pasi në gjendje të dehur drejtonte mjetin dhe po ashtu ka kërcëuar efektivët e...

Medvedev paralajmëron: E gjithë Ukraina do të digjet nëse SHBA dërgon më shumë armë të avancuara

Ish-presidenti rus Dmitry Medvedev tha se furnizimi i Ukrainës me sisteme armësh gjithnjë e më të avancuara teknologjikisht vetëm sa do të provokojë më...

Me armë zjarri në restorant gati për qitje, arrestohet 47 vjeçari në Shkodër (EMRI)

Një 47 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia e Shkodrës, pasi mbante armë zjarri teksa ndodhej në një lokal. Mësohet se në pranga ka rënë...

Armë dhe kokainë në makinë, arrestohen dy persona në ish-Bllok

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë në Tiranë, pasi akuzohen për armëmbajte pa leje dhe trafikim të lëndëve narkotike. Bëhet me dije se...

Sherr mes policëve në ish-Bllok, i drejtojnë pistoletat e shërbimit njëri-tjetrit

Një sherr mes punonjësve të policisë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë, në zonën e ish-Bllokut. Bëhet me dije se punonjësi i Forcave të...

Izraeli shton masat pas sulmeve, qeveria lehtëson marrjen e armëve për qytetarët

Kabineti i sigurisë i Izraelit ka miratuar masat për ta bërë më të lehtë për izraelitët të mbajnë armë pas dy sulmeve nga palestinezët...

Qarkullonte në makinë me armë zjarri, arrestohet 60 vjeçari në Vorë, i sekustrohet makina dhe municioni luftarak (EMRI)

Një 60 vjeçar nga Vora është arrestuar nga Policia, pasi qarkullonte në automjet i armatosur. Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi...

Kanabis dhe armë në vilën në Shijak, pronari flet para Gjykatës: Drogën e mbolla se më duheshin para për operacion, armët i kam që...

Ka dalë para gjykatës sot Fredi Krasniqi, të cilit në vilën e tij 4-katëshe që është në bashkëpronësi me vëllain e tij, iu gjet...

Lajmet e fundit

Telegraf

Panorama

Gazeta Shqiptare

Gazeta Fjala

Gazeta Dita