Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

arme kimike

Australia i bashkohet ekipit ndërkombëtar: Rusia mund të ketë përdorur armë kimike në Mariupol, po e verifikojmë

Ministrja e Jashtme e Australisë Marise Payne, i ka quajtur raportet për një sulm të mundshëm që përfshin substanca kimike në Ukrainë "thellësisht shqetësuese"...

Mbretëria e Bashkuar nis hetimet, pretendon se Rusia ka përdorur armë kimike në Ukrainë

Ministri i Forcave të Armatosura të Mbretërisë së Bashkuar, James Heappey, ka deklaruar se vendi i tij ka nisur hetimet për të konfirmuar nëse...

Jepet ALARMI: Rusia ka përdorur armë KIMIKE në Mariupol, u hodh me dronë

“Rusia ka përdorur armë kimike në qytetin e Mariupolit”, pretendon batalioni ushtarak ukrainas “Azov”. Pretendimi i frikshëm po qarkullon së fundmi në rrjetet sociale. Sipas...

Shefi i NATO-s: Përdorimi i armëve kimike nga Rusia do të ndryshonte tërësisht natyrën e konfliktit

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur se përdorimi i armëve kimike nga Rusia do të ishte absolutisht i papranueshëm dhe do të ndryshonte...

Britania e Madhe e shqetësuar se Rusia mund të përdorë armë kimike në Ukrainë

Sekretarja e Jashtme britanike, Liz Truss, në një intervistë për CNN, deklaroi se Mbretëria e Bashkuar është shumë e shqetësuar se Rusia mund të...

Zyrtarët perëndimorë të shqetësuar se Putin mund të përdorë armë kimike në Ukrainë

Disa zyrtarë europianë janë “tepër të shqetësuar” se presidenti rus Vladimir Putin mund të përdorë armë kimike në Ukrainë, teksa forcat e tij ushtarake...

Sanksione të reja për Rusinë, pas sulmit kimik në Siri

Departamenti Amerikan i Thesarit pritet të njoftojë sanksione të reja për Rusinë për përfshirjen në sulmin me armë kimike ndaj popullsisë civile në Siri....

OKB rrëzon projektrezolutën ruse për hetimin mbi armët kimike në Siri

Këshilli i Sigurimit të OKB-së hodhi sot poshtë një projektrezolutë ruse që propozonte krijimin e një mekanizmi për të hetuar mbi armët kimike në...

Lajmi për zhdukjen e kontejnerëve me mbetje kimike, reagon Dogana: Ja e vërteta

Drejtoria e Përgjitshme e Doganave ka reaguar pas pulikimit të lajmit nga një portal italian që ngrinte dyshime se mbi 1300 kontejnerë me mbetje...

OKB thotë se ka prova që lidhin Bashar al-Assad me përdorimin e armëve kimike

Hetuesit ndërkombëtarë kanë ngritur për herë të parë dyshimet se, presidenti Bashar al-Assad dhe vëllai i tij janë përgjegjës për përdorimin e armëve kimike...

Lajmet e fundit