Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

arme berthamore

“Ai ka shumë frikë nga vdekja”, Zelensky i bindur se Putin nuk do të përdorë armët bërthamore

Presidenti ukrainas, Volodomyr Zelensky mbetet i bindur se Vladimir Putin nuk do të përdorë armë bërthamore në Ukrainë.Gjatë një interviste për gazetarin amerikan David...

“Rreziku bërthamor po rritet”, Putin: Ne nuk jemi të çmendur t’i përdorim të parët

Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se kërcënimi i një lufte bërthamore po rritej, por këmbënguli se Rusia nuk ishte "çmendur" dhe nuk do...

Lufta në Ukrainë, SHBA konfirmon se ka komunikuar me Kremlinin

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i SHBA-së, Jake Sullivan, ka konfirmuar se kanalet e komunikimit midis Uashingtonit dhe Moskës mbeten të hapura. Duke folur në Nju...

“Kërcënimet boshe” të Kremlinit që kanë paralizuar Perëndimin

Një ekspert i njohur çek për dezinformim dhe “kërcënimet hibride”, tha se Perëndimi ka shpenzuar vite të tëra duke nënvlerësuar rrezikun që vinte nga...

Do përdorë NATO armë bërthamore kundër Rusisë? Ja si përgjigjet Stoltenberg

“Përdorimi i armëve bërthamore kundër Ukrainës do të ketë pasoja të rënda për Rusinë”, deklaroi Sekretari i Përgjitshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Më herët, presidenti...

Emmanuel Macron: Nuk do sulmojmë me armë bërthamore edhe nëse Rusia godet Ukrainën

Presidenti francez Emmanuel Macron në një deklaratë ka thënë se Franca nuk do të përgjigjet me armë bërthamore edhe nëse Rusia i përdor ato...

Zelensky paralajmëron: Putin po përgatit shoqërinë ruse për përdorimin e armëve bërthamore, bota të veprojë tani!

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, deklaroi se zyrtarët rusë kanë filluar të "përgatisin shoqërinë e tyre" për përdorimin e mundshëm të armëve bërthamore, duke...

“Putini nuk bën shaka,” Biden i shqetësuar: Rreziku për një “Armagedon” bërthamor, më i larti që nga kriza e vitit 1962

Presidenti Joe Biden tha të enjten se rreziku i një “Armagedoni” bërthamor është në nivelet më të larta që nga kriza e raketave në...

“Putin dëshiron të marrë botën me vete kur të vdesë”, eksperti pranë Kremlinit PARALAJMËRON: Vendimi për armët bërthamore është marrë

Vladimir Putin dëshiron të marrë botën me vete kur të vdesë dhe tashmë ka marrë vendimin për të përdorur armë taktike bërthamore në Ukrainë. Kështu...

Mediat e huaja: Zbulohet plani Putin, do testojë armë bërthamore në kufi me Ukrainën

Lufta në Ukrainë ka arritur në ditën e 223-të, ndërsa Vladimir Putin po planifikon të testojë një armë bërthamore në kufirin me Ukrainën. Ky fakt...

Lajmet e fundit