Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

armand plaka

Shumë pak drejtues të komunizmit kërkuan falje, gazetari ngre pyetjen: A mjaftojnë vetëm dy?

Gazetari Armand Plaka, në një postim të tijin ka reaguar pas vdekjes së Nexhmije Hoxhës, gruas së ish-diktatorit Enver Hoxha. Ai...

105 vite më parë/ 28 qershori 1914, ‘Atentati i Sarajevës’ dhe ‘atentati ndaj Shqipërisë’

Nga Armand PLAKA   Sot e 105 vite më parë, më 28 qershor 1914, ndodhi “Atentanti i Sarajevës”, ku “Dora e...

Në gjurmët e pazbuluara të motiveve shqiptare të skulptorit vjenez, Carl Maria Schwerdtner!

Armand PLAKA   Në Arkivën Shtetërore Fotografike të Austrisë, në fondin që lidhet me Luftën e Parë, e përkatësisht me frontin...

E shqiptuan të gjithë gabim, historiani sqaron të vërtetën e emërtimit të Samitit të ‘Brdo-Brijunit’

Që prej ditës së djeshme në Tiranë po mbahet Samiti i Brdo-Brijunit, ndërsa sot gazetari dhe historiani Armand Plaka ka sqaruar emërtimin e saktë...

BOTOHET PËR HERË TË PARË/ Dilema e NATO-s: Të ndërhyj, të mos ndërhyj!

Më shumë se 20 vjet më parë, pak para se të nisnin bombardimet mbi Serbi, ndersa NATO po merrte vendim për të bombarduar objektivat...

1913-1998/ Dy kufijtë ekstremë historike të ‘menaxhimit’ të Kosovës nga Serbia (FOTO të publikuara për herë të parë)

Shkruan Armand Plaka (Marrë nga profili i tij në facebook): Nisur me dhunë e debime e përfunduar po me dhunë e...

Lajmet e fundit