Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

armand duka

Rama me probleme shëndetësore, mungon në eventin e rëndësishëm të futbollit shqiptar

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, gjatë fjalës së tij në mbrëmjen Gala e më të mirëve të 2022 për futbollistet dhe...

Ndërtimi i tre stadiumeve në 2023, Duka përshëndet nismën e Edi Ramës: Lajm i mrekullueshëm për lojën e bukur të futbollit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka përshëndet nismën e kryeministrit Edi Rama për nisjen e punimeve për ndërtimin e tre stadiumeve të...

Presidenti Duka mesazh urimi për 2023: Bashkë, përmes futbollit të përjetojmë emocione dhe arritje të mëdha!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në prag të festës së ndërrimit të viteve ka bërë një mesazh urimi për komunitetin e...

U rrëmbye bashkë me të atin nga përroi, reagon Armand Duka për vdekjen tragjike të 14-vjeçarit: Ai ishte një futbollist i talentuar

Ngjarja e rëndë në Shkodër ditën e djeshme ku dy persona, babë e bir, u mbytën nga përmbytjet e mëdha shokoi vendin. Pjetër e...

Armand Duka viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: Në fushë janë lojtarët më të mirë, do dalim të fituar

Kreu i FSHF-së, Armand Duka ka vizituar në burgun e Hagës Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin. Së bashku me kreun e futbollit në Kosovë,...

Presidenti i FIFA-s përkrah Armand Dukën, vlerëson investimet në sport dhe garanton shtim të fondeve: Mund të mbështeteni te Gianni!

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino, ka zhvilluar këtë të enjte një vizitë zyrtare në Tiranë, ku ka inauguruar hapjen e “Shtëpisë së Futbollit”, një...

Kreu i FIFA-s Infantino mbërrin sot në Shqipëri, pritet nga Duka e do takojë edhe Ramën: Inauguron shtëpinë e futbollit

Sot presidenti i FIFA-s Gianni Infantino mbërrin në Tiranë në mesditë, në një vizitë me dy qëllime, festimet e 90 vjetorit të marrëdhënieve mes...

SUPERSPEKTAKLI në Air Albania, mijëra fëmijë marrin uniformat FALAS nga FSHF, Duka: Realizuam ëndrrën! Kushi: Faleminderit President!

Stadiumi “Air Albania” nuk po merrte frymë ditën e djeshme nga fëmijët. Gjithë kati i parë i stadiumit, gati-gati 10 mijë fëmijë e prindër...

Presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit vjen në Shqipëri, Duka: Së bashku konkretizojmë projekte të rëndësishme

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka pritur sot në Tiranë homologun gjerman, Bernd Neuendorf. Përmes një postimi në Facebook, Duka shkruan se...

3 kërkesa në tavolinë, Duka takim me ministren e Arsimit dhe Sportit: Futbolli s’ka pse përjashtohet nga Qeveria

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka zhvilluar sot një takim me ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi. Temë e diskutimeve...

Lajmet e fundit