Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

arlind gjokutaj

1.2 milionë euro dëm shtetit, Gjykata e Tiranës lë me “detyrim paraqitje” Sekretarin e Ministrisë së Financave

Arlind Gjokutaj, Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Financave, është lënë në masën e sigurisë "Detyrim paraqitje" nga Gjykata e Tiranës. Ai u arrestua...

1.2 milionë euro dëm shtetit, Apeli liron sekretarin e Ministrisë së Financave Arlind Gjokutaj

Gjykata e Apelit të Tiranës ka liruar këtë të enjtë nga burgu, Arlind Gjokutaj, ish-sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Financave. Apelit ka caktuar masën...

Gjykata e Tiranës lë në burg përmbaruesin dhe zyrtarët e Ministrisë së Financave

Arlind Gjokutaj, sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Fatmir Hoxhaj, drejtor në këtë institucion janë lënë në burg nga Gjykata e Tiranës....

Një miliardë lekë dëm shtetit, sekretari i Ministrisë së Financave sëmuret në burg dhe e dërgojnë në spital

Arlind Gjokutaj, sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Financave, ka përfunduar në spital. Mësohet se zyrtari i lartë që akuzohet për një dëm 1.2...

“Mos i gjuani me gurë Arlindit”, Ish-zëvendësministrja i del në mbrojtje zyrtarit të arrestuar: Gaboi nga ngarkesa e madhe në punë, është djalë i...

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Arlind Gjokutaj është arrestuar ditën e djeshme për shpërdorim detyre, duke i shkaktuar buxhetit të...

Abuzim me 1.2 milionë euro, Hoxha: Skema u zbulua rastësisht, banka iu drejtua prokurorisë

Gazetari Artan Hoxha ka shpjeguar skemën se si është zbuluar abuzimi me 1.2 milionë euro nga ana e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së...

Arrestimi i sekretarit të MF, reagon avokati Genc Gjokutaj dhe akuzon prokurorinë për shkelje: Arlindi, një zyrtar i pakompromentueshëm

Avokati Genc Gjokutaj ka reaguar për arrestimin e sekretarit të përgjithshëm të ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Arlind Gjokutaj, duke akuzuar prokurorinë për një...

Prangosja e sekretarit të MF, Tabaku: Dikush duhet të mbajë përgjegjësi, u arrestua njeriu që ka çelësat e shtetit në dorë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas arrestimit të sekretarit të përgjithshëm të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Arlind Gjokutaj. Tabaku thotë se...

Prokuroria zbardh skemën, si sekretari i Ministrisë së Financave dhe dy drejtorë i transferuan miliona lekë personit që hiqej si ish-pronar (DETAJET)

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot arrest me burg për sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Arlind Gjokutaj dhe dy drejtorëve...

Arrestohet sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, në pranga dhe dy drejtorë

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, Arlind Gjokutaj është arrestuar për shpërdorim detyre. Mësohet se në pranga janë vënë edhe dy...

Lajmet e fundit