Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

arkeologet

Zbulohet në Izrael varri i Shenjtorit të Panjohur

Profesori i arkeologjisë Mark Schuler thotë se skeleti i përket një gruaje rreth 55 vjeçe. “Ajo është një shenjtore e panjohur. Ka patur...

Zbulim i madh arkeologjik në ujërat e Vlorës, gjenden rrënojat e një kështjelle antike

“Shqipëria ka disa nga ujërat më të rëndësishme në Mesdhe”, shkruan gazeta angleze sipas të cilës ky bregdet ka pasur rol jetik për...

Zbulimi, Shkodra ka qenë e banuar që para 5 mijë vjetësh

Një grup prej 15 arkeologësh shqiptarë e polakë, pas gërmimeve të kryera në qytetin e Shkodrës për afro 10 vite kanë zbuluar fakte të...

Skanimi me grimca kozmike zbulon çfarë fshihet brenda piramidave të Egjiptit

Ai tha: “Edhe nëse zbulojmë një metër kub boshllëk diku, do të ngrejë pyetje të reja dhe hipoteza që mbase ndihmojnë në zgjidhjen...

Lajmet e fundit