Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

ariu

Shpëtohet ariu i çorientuar në Turqi, konsumoi mjaltë me efekte haluçinogjene (Video)

Një ari është shpëtuar nga veterinerët në Turqi pasi kishte konsumuar mjaltë me përmbajtje substancash haluçinogjene. Video që u bë virale në rrjetet sociale, tregon...

U shpëtua nga Shqipëria, ngordh në lirinë e maleve zvicerane arusha “më e vetmuar në botë”

I konsideruar si ariu më i vetmuar në botë, Jambolina ka ngordhur vetëm pak muaj pasi u shpëtua nga një kafaz në Shqipëri. Mediat ndërkombëtare...

Po i sulmonte qentë, 17-vjeçarja lufton me ariun për t’i mbrojtur (VIDEO)

Një vajzë adoleshente në Kaliforni ka “luftuar” me një ari që po sulmonte qentë e saj . BBC ka publikuar video nga momenti kur vajza...

Kishte dalë për gjueti, ariu sulmon për vdekje ish-politikanin

Ish politikani rus Alexander Krilov 

Inspektoriati jep “OK”: Ariu do vritet, po terrorizon banorët

Prej disa javësh në qytetin e Prizrenit vëmendjen e ka vjedhur një ari që shpesh shfaqet pranë zonave të populluara. Pak...

“U afrua shumë”, turistët vrasin ariun polar në Norvegji

Një ari polar është qëlluar për vdekje pasi sulmoi anëtarin e ekuipazhit të një anije me turistë. Ngjarja ndodhi në Arkipelagun...

Situatë e frikshme në Kukës, ARIU kërcënon fshatrat, banorët kërkojnë ndihmë

Banorët e fshatit Topojan dhe Brekije të Kukësit kërcënohen nga ariu. Mësohet se kafsha e egër prej disa javesh tashmë po shkatërron të gjithë...

Kuksiani përleshet me ariun: E kapa për veshësh, e ula poshtë, më dha Zoti forcë (Video)

Një 45-vjeçar nga Kukësi ka rënë pre e një sulmi nga një ari. Fatmirësisht ai ka shpëtuar, ndonëse është ndeshur me kafshën e egër,...

Nxjerr arushën në shitje në internet, gjobitet bariu shqiptar

Një bari shqiptar është ndaluar, gjobitur dhe më pas lëshuar pasi ka tentuar të shesë në internet një arushë në internet. ...

Shpëtohet një tjetër ari që mbahej peng nga “pronari” shqiptar (Video)

Organizata ndëkombëtare për kafshët, Four Paws, ka shpëtuar një tjetër ari që mbahej i lidhur me zinxhirë në kushte të mjerueshme. ...

Lajmet e fundit