Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Ardian Dvorani

Tërhiqet nga kandidimi për Kushtetuesen, gjyqtari që nuk deklaroi 100 mln lekë para Vettingut nga ‘pakujdesia’

Ardian Dvorani tërhiqet nga kandidimi për Gjykatën Kushtetuese. Dvorani është aktualisht anëtar dhe kryetari i KED. Gjyqtari është shprehur se ka...

E ‘ZBULON’ Berisha: Ja kë do bëjë Edi Rama kryetar të Gjykatës Kushtetuese

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se Edi Rama po përpiqet të kapë edhe Gjykatën e Lartë duke vendosur kryetar të saj Ardian Dvorani. ...

Reagon pas seancës dëgjimore, Dvorani: Kam besim tek Kushtetuta dhe te ligji

Reagon Gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, Ardian Dvorani pas seancës dëgjimore me KPK.  Dvorani deklaron para gazetarëve se nuk është në...

PRONËSIA E TOP CHANNEL/ Takoi Ben Blushin, jep dorëheqjen gjyqtari pas publikimit të pamjeve

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani, jep dorëheqjen nga shqyrtimi i çështjes së pronësisë së “Top Channel”. Vendimi sipas...

Alibeaj kërkon largimin e gjyqtarit Dvorani: I ka mbaruar mandati, vegël e Edi Ramës

Partia Demokratike nëpërmjet Enkelejd Alibeajt ka kërkuar largimin e Ardian Dvoranit nga posti i gjyqtarit të Gjykatës së Lartë. Sipas Alibeajt, pavarësisht vendimit të...

Lajmet e fundit