Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Ardian Dvorani

Kallëzimi i Presidentit ndaj Dvoranit, dëshmon në Prokurori VITORE TUSHA, ‘e preferuara’ e Metës

Sot në ambientet e Prokurorisë është paraqitur edhe Vitore Tusha, e cila do të pyetet për çështjen e kreut të KED Ardian Dvorani.  ...

E kallëzoi në Prokurori, PRESIDENCA: KED nuk bllokohet në rast largimi të DVORANIT (DEKLARATA E PLOTË)

KED nuk bllokohet në rast largimi të Ardian Dvoranit. Është ky qendrimi i Presidencës. I pyetur nga gazetarët në lidhje me...

U padit nga Meta, Dvorani flet pas 3 orësh në Prokurori: Nëse ndiqem penalisht, është pengesë në ushtrimin e funksionit

Kreu i KED, Ardian Dvorani pas pothuajse 3 orësh e gjysëm doli nga ambientet e Prokurorisë së Tiranës, pas ftesës së kësaj të fundit...

Padia e Metës ndaj Dvoranit, prokuroria merr në pyetje anëtarët e KED (EMRAT)

Pas padisë të presidentit Meta ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvoranit, prokuroria ka thirrur për dëshmi edhe anëtarët e...

Meta publikon videon për Ardian Dvoranin: Në mbrojtje të Kushtetutës dhe Integritetit

Presidenti Ilir Meta publikon një video më shumë se 6-minutëshe për kreun e KED Ardian Dvoranin. “Të nderuar qytetarë, Ju ftoj...

Përplasja e Metës me kreun e KED-së, Çipa: Reagimi i Dvoranit, i matur

Analisti dhe gazetari Aleksandër Çipa, teksa komenton përplasjet më të fundit mes presidentit Meta dhe kreut të KED-së Ardian Dvorani, i jep të drejtë...

META nuk e ‘kursen’ DVORANIN, dërgon 3 kallëzime penale për 3 Prokuroritë e ndryshme

Kallëzimi penal ndaj kryetarit të KED-së Ardian Dvorani do të bëhet në 3 shkallët e prokurorisë. Presidenca bën me dije se...

Mbylli takimin me opozitën, META nuk e harron DVORANIN, ja kur e dërgon padinë (ORA)

Presidenti Ilir Meta do të dorëzojë sot në orën 14:30 kallëzimin penal ndaj kryetarit të KED-së Ardian Dvoranit për ''shpërdorim detyre'' dhe ''përvetësim të...

Paralajmërimi i gazetarëve: Presidenca ka disa video, prokuroria të nisë urgjentisht hetimin

Çështja e Gjykatës Kushtetuese ka thelluar përplasjen mes Presidencës dhe Kuvendit. Të shtunën zëdhënësi i Presidentit njoftoi se do të publikohet...

Përplasjet për Kushtetuesen, Meta ‘nuk i ndahet’ Dvoranit: Do ta bëj shembull, s’kam hequr dorë nga kallëzimi

Presidenti Ilir Meta thotë se nuk ka hequr dorë nga kallëzimi për kreun e KED Ardian Dvorani, i cili sipas tij është tallur me...

Lajmet e fundit