Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Ardian Dvorani

Largimi nga Gjykata e LARTË, Dvorani bën deklaratën e fortë: Në ushtrimin e detyrës, nuk llogaris fare kush është përballë meje! Ja me urdhër...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur mbarimin e mandatit të Ardian Dvorani, si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, rrjedhimisht edhe nga drejtimi i Këshillit...

Mblidhet Këshilli i Lartë Gjyqësor, diskuton përfundimin e mandatit të Ardian Dvoranit

Këshilli i Lartë Gjyqësor po diskuton sot në mbledhjen e radhës çështjen e mbarimit të mandatit të kreut të KED, Ardian Dvorani, si gjyqtar...

KLGJ shtyu vendimin për Dvoranin, revoltohet Manjani: Institucioni i ri i Reformës nuk ka b*thë të zbatojë Kushtetutën

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar vendimin e KLGJ-së, në lidhje me shtyrjen e vendimit për Ardian Dovanin, për të cilin presidenti Ilir...

Shkarkimi i Dvoranit, reagon analisti pas rrëzimit të kërkesës së Metës: Skandaloze, KLGJ po sillet si institucion politik

Analisti Neritan Sejamini ka reaguar lidhur me vendimin e KLGJ për të hedhur poshtë kërkesën e presidentit Ilir Meta për të shkarkuar nga detyra...

‘Dvoranit i ka mbaruar mandati, të largohet’, pas letrës së Metës KLGJ mblidhet nesër të shqyrtojë kërkesën

Presidenti i Republikës Ilir Meta, i ka dërguar një letër Këshilit të Lartë Gjyqësor dhe Gjykatës së Lartë, ku i bën me dije se...

‘Mbarimi i mandatit’, zbardhet kërkesa e Ardian Dvoranit për KLGJ: Kërkoj më shumë kohë…

Kreu i KED, Ardian Dvorani i kërkon KLGJ më shumë kohë për të dhënë mendim për mbarimin e mandatit të tij në Gjykatën e...

‘Dvoranit i ka mbaruar mandati, të largohet’! Zbardhet letra e Metës drejtuar KLGJ dhe GJL

Presidenti i Republikës Ilir Meta, i ka dërguar një letër Këshilit të Lartë Gjyqësor dhe Gjykatës së Lartë, ku i bën me dije se...

Marrëdhëniet ‘vaj’ mes Ramës dhe Metës, komenton gazetari: Tani do ta hajë Dvorani, si pako me llokume që krushqit i bëjnë dhuratë njëri-tjetrit

Pandemia duket se solli një klimë të mirë mes dy prej aktorëve kryesorë të politikës, Ramës dhe Metës. Teksa më herët,...

ÇËSHTJA ‘DVORANI’ dhe emërimet në Kushtetuese/ Komisioni i Venecias pranon kërkesën e Metës, zbardhet lista me pyetjet e PRESIDENTIT

Komisioni i Venecias, ka konfirmuar zyrtarisht se ka pranuar kërkesën e Presidentit të Republikës, Ilir Meta për dhënien e një opinioni për veprimtarinë antikushtetuese...

‘Telenovela Meta-Dvorani’/ Presidenti: Autorizova publikimin e spotit të dytë zyrtar (VIDEO)

Është kthyer si telenovelë me seri, rasti i Ardian Dvoranit. Presidenti Ilir Meta sapo ka publikuar spotin e dytë në mbrojtje...

Lajmet e fundit