Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

Ardian Dvorani

Balla: Keqardhje që opozita nuk propozoi Bregun për President

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpreh keqardhje që opozita nuk propozoi emrin e Majlinda Bregut për Presidente. Balla nuk komentoi nëse e...

Akuzat e kryeministrit ndaj SPAK, reagon Berisha: Rama e sulmon për hetimin që po i bëjnë “famozit” Dvorani, fshehu 82 mijë euro

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për sumet e sotme të kryeministrit Edi Rama ndaj SPAK. Përmes një shkrimi n facebook, Berisha thotë se Rama...

Monika Kryemadhi i del në mbrojtje Metës dhe akuzon Ramën: Pengove operacionin që kapte në flagrancë Dvoranin

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me gjimnazistët në Tiranë. Gjatë fjalës së saj Kryemdhi i është përgjigjur edhe...

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese, Ardian Dvorani dorëzon kandidaturën

Ish-kreu i KED, Ardian Dvorani ka kandiduar për të plotësuar vakancën që  krijohet nga mbarimi i mandatit të gjyqtarit Altin Binaj. Afati për kandidaturat është...

“Të jemi kritikë me Administratën e SHBA”, Gent Strazimiri i del në krah Sali Berishës dhe e krahason me Ardian Dvoranin

Demokrati Gent Strazimiri rreshtohet krah zërave që janë në mbështetje të ish-kryeministrit Sali Berisha, në përballjen e këtij të fundit me Shtete e Bashkuara...

Ardian Dvorani rrëzon LSI-në: Emigrantët nga Greqia dhe Maqedonia do bëjnë karantinë nëse vijnë për zgjedhje!

Gjykata Administrative e Apelit rrëzon kërkesën e LSI për heqjen e karantinës 14 ditore për emigrantët që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut,...

Karantina për emigrantët, kërkesën e LSI-së në Apel do ta shqyrtojë Ardian Dvorani

Ditën e sotme është hedhur shorti në Apelin Administrativ për ankesën e LSI-së në lidhje me vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve për...

Meta bën deklaratën e fortë: Nuk pyes për mafien ndërkombëtare, ata i kanë në telefon mesazhet e mia. Dvorani do shkojë në burg! (ARSYEJA)

Presidenti i Republikës Ilir Meta tha sot në emisionin “Log” se për të nuk ka shumë rëndësi se kush i fiton zgjedhjet, mjafton të...

Largimi nga kreu i Gjykatës së Lartë, ja ku zgjedh të shkojë Dvorani (POZICIONI)

Pas largimit nga kreu i Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani, ka zgjedhur të shkojë në Gjykatën e Apelit Administrativ. Këshilli i...

Largimi nga Gjykata e LARTË, Dvorani bën deklaratën e fortë: Në ushtrimin e detyrës, nuk llogaris fare kush është përballë meje! Ja me urdhër...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur mbarimin e mandatit të Ardian Dvorani, si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, rrjedhimisht edhe nga drejtimi i Këshillit...

Lajmet e fundit