Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

arbitrazh

Çudira shqiptare dhe konflikt interesi: Ish-Avokatja e Shtetit Alma Hicka mbronte Shqipërinë në Arbitrazh, në të njëjtin gjyq burri i saj mbronte kundërshtarët

Në nëntor të vitit 2015, qeveria shqiptare u dënua nga Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut të paguajë vlerën mbi 2 milionë euro...

Shqipëria sërish në arbitrazh, kërkohet një studio ligjore për mbrojtjen e interesave të vendit

Shqipëria duket se do të përballet sërish në arbitrazh, ndërsa ka çelur procedurat për pajtimin e një studioje të re ligjore. Avokatura e Shtetit ka...

Shqipëria sërish në Arbitrazh, kërkon “korrigjim” të vendimit ndaj Becchettit

Arbitrazhet vazhdojnë të “gërryejnë” financat shqiptare ku Shqipëria po paguan miliona euro për përballjet e saj në gjykatat ndërkombëtare. Në 26 maj 2021 në Qendrën...

“Ku je Damian Gjiknuri?”, ish-ministri i përgjigjet portalit dhe poston vendimin: U kapët sërish në shpifje, spekulantë

Ish-ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri ka reaguar pas një lajmi të publikuar në disa portale, që e akuzojnë atë se ka mashtruar kur në...

“Becchetti fiton në Arbitrazh”, flet Rama: Palët nuk shprehen deri në mbarim të procesit

Kryeministri Edi Rama është pyetur rreth lajmit që ka qarkulluar në mediat sociale se ish pronari i televizionit Agon Channel ka fituar ndaj Shqipërisë...

Bankers mund shtetin Shqiptar, arbitrazhi: T’i kthehen 57 milion dollarë

Shteti shqiptar do të duhet t’i paguajë kompanisë Bankers Petroleum plot 57 milion dollarë pas humbjes në gjykatën e arbitrazhit në Paris. ...

Qeveria e mposhti në arbitrazh, reagon Francesco Beccheti: S’ka mbaruar ende (MESAZHI I PLOTË)

Shteti shqiptar fitoi përballjen me Arbitrazhin Ndërkombëtar të Dhomës së tregtisë ndaj biznesmenit italian Francesco Beccheti lidhur me hidrocentralin e Kalivacit. Shqipëria fitoi çështjen...

Lajmet e fundit