Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

arben kraja

Kraja bën bilancin për SPAK në Kuvend: Kemi dënuar funksionarë të lartë dhe sekuestruam 70 milionë euro pasuri

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja sot në Kuvend ka prezantuar veprimtarinë e institucionit për vitin 2021. Kraja tha se SPAK ka dhënë rezultate...

“Në sallën Xhovani Falkone”, Arben Kraja takon kryeprokurorin e antimafias italiane: Rrisim bashkëpunimin

Kreu i Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Arben Kraja ka zhvilluar sot një takim me prokurorin kombëtar të antimafias dhe...

“Do të fus bombën në gojë”, kërcënoi kreun e SPAK, Prokuroria pushon hetimin ndaj 24 vjeçarit: Vuan nga çregullimet bipolare

Pas një hetimi instesiv, prokuroria e Tiranës u tërhoq nga hetimet ndaj një të riu, dhe ka kërkuar në gjykatë pushimin e cëshjes mbasi...

Kraja: Krimi i organizuar ka ardhur duke u konsoliduar! Kemi provuar raste që kanë lidhje me drejtësinë

Në një intervistë ekskluzive për DW, Arben Kraja, kreu i SPAK thotë se institucioni që ai drejton, heton i pavarur e nuk ndikohet nga...

Kreu i SPAK, Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në çdo strukturë, prioritet hetimi i zyrtarëve të lartë

Kreu i SPAK, Arben Kraja, gjatë mbledhjes në Këshillin Kombëtar të Integrimit Europian, ka deklaruar se korrupisoni dhe krimi i organizuar është i përhapur...

A i konsideroni ndërhyrje deklaratat për SPAK? Arben Kraja i përgjigjet Alibejat: Ne jemi zbatues të ligjit, s’ndikohemi nga…

Kreu i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj i ka drejtuar disa pyetje kreut të SPAK, Arben Kraja. Një ndër pyetjet e Alibeajt ishte nëse deklaratat e...

Arben Kraja raporton në Komisionin e Ligjeve: Kemi pasur vetëm një rast për rrjedhje të sekretit hetimor! Ka dalë nga Policia e Shtetit

Kreu i SPAK Arben Kraja është duke raportuar në Komisionin e Ligjeve për punën e institucionit që drejton, gjatë vitit 2021. I shoqëruar nga...

“Pikë burrërie profesionale”, Frrok Çupi krahason Giovanni Falcone-n me Olsian Çelën dhe Arben Krajën: Flokët të krehur e të lëpirë, të dy më duken...

Analisti Frrok Çupi ka bërë një krahasim mes ish-gjykatësit italian Giovanni Falcone, i vrarë nga mafia në vitin 1992, kryeprokurorit të Shqipërisë Olsian Çela...

“80% e zyrtarëve nuk e dinë që po hetohen”, Arben Kraja flet për punën e SPAK: Po bashkëpunojmë me Policinë dhe homologët

Shefi i SPAK Arben Kraja ka prezantuar punën e institucionit që ai drejton, para deputetëve dhe përfaqësuesve të tjerë në Këshillin e Integrimit Europian....

Taulant Balla pyet Çelën dhe Krajën: Pse nuk e hetoni 21 Janarin? Ku janë hetimet për Gërdecin, për “non gratën” çfarë mendoni?

Bashkëkryetari i Këshillit Kombëtar të Integrimit, Taulant Balla, u ka drejtuar tre pyetje drejtuesve të akuzës shqiptare. Në takimin në Kuvend janë të pranishëm...


Lajmet e fundit