Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
34 %
3.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

arben imami

Nga Jozefina Topalli, Arben Imami te Ina Zhupa, kush janë 47 emrat që votohen sot për kryesinë e PD  

Komisioni i Rithemelimit mbrëmjen e djeshme publikoi emrat e kandidatëve për Kryesinë e re të PD, që sot do të çohen për votim në...

Berisha s’i trembet përballjes me SPAK: Kam zbatuar vetëm ligjin! Prokurorët ishin të turpëruar para ministrave të mi, Arben Imami dhe Myqerem Tafaj

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur se si do të reagonte nëse do të merrej i pandehur nga Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit...

Arben Imami: S’kemi për çfarë të kërkojmë ndjesë, qeveria e Berishës punoi me ndershmëri edhe i lumtë

Ish-ministri i Mbrojtjes,  Arben Imami gjatë fjalës së tij në Kuvend listoi të gjitha arritjet e bëra nga Partia Demokratike gjatë qeverisjes së ish-kryeministrit...

“Në çfarë faze janë hetimet për Berishën, familjarët e tij dhe Arben Imamin?” Taulant Balla i dërgon kërkesë SPAK-ut, vjen përgjigja nga Arben Kraja

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka dërguar një letër kreut të Prokurorisë së Posaçme (SPAK), ku i kërkon se...

“JABANXHINJTË” E SHKODRËS/ Arben Imami dhe Enkelejd Alibeaj, beteja politike e dy drejtuesve politikë të demokratëve

Zgjedhjet e 6 Marsit i gjejnë demokratët të përçarë, pasi një pjesë e tyre janë rreshtuar me kryetarin Lulzim Basha, ndërsa të tjerë me...

“Urdhrin për 21 Janarin e dha Lulzim Basha”, kreu i PD i përgjigjet Arben Imamit: Nuk e di çfarë e ka detyruar, ta hajë...

Kreu i PD Lulzim Basha komenton për herë të parë deklaratat e ish-ministrit të Mbrojtjes Arben Imami. Ky i fundit 5 ditë më parë...

Deklarata e fortë e Arben Imamit: Basha dha urdhrin për “21 Janarin”, Berisha ishte në zyrë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, ka akuzuar kryedemokratin Basha se ishte përgjegjësi për tragjedinë e 21 Janarit, pasi ai dha uurdhrin për të qëlluar...

Damir Fazlliç rishfaqet në Tiranë, pas takimit me ish-ministrin e PD, e pret në kafe gazetari i Top Channel

Biznesmeni serbo-boshnjak Damir Fazlliç prej disa ditësh ndodhet në Tiranë. Fazlliç ka qenë në qendër të akuzave nga politikanë dhe media pranë së majtës në...

Arben Imami akuza Bashës për zgjedhjet në PD: Hoqe nga anëtarësia 30 mijë themelues, si do i fitosh zgjedhjet e përgjithshme?!

Arben Imami akuzon Lulzim Bashën se ka hequr nga lista e anëtarësisë së PD për zgjedhjet e 13 qershorit, 30 mijë themelues të kësaj...

“Nuk po luajmë kungulleshkash këtu”, Arben Imami i ashpër me Bashën: Ky nuk jep listat e anëtarëve të PD, po sikur të jetë kryeministër?!...

Arben Imami, pjesë e grupimit “Për PD” thotë se Lulzim Basha nuk iu jep kandidatëve të tjerë që janë në garë për kryetar partie...

Lajmet e fundit