Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Arben Frroku

Vrasja e komisarit Dritan Lamaj, Arben Frroku kërkon përllogaritjen e ditëve të paraburgimit në Greqi

I akuzuari për vrasjen e komisariatit Dritan Lamaj, Arben Frroku, i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme, ti llogaritet edhe koha e paraburgimit që ka...

Vrau me breshëri plumbash kryekomisarin Dritan LAMAJ, Arben FRROKU i shpëton burgimit përjetë, çfarë ka vendosur drejtësia hollandeze

Arben Frroku, i akuzuar për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj i shpëton dënimit të përjetshëm. Drejtësia hollandeze i ka ndryshuar dënimin...

I dënuar përjetë, Gjykata e Hagës merr vendimin për Arben Frrokun

Gjykata e Apelit në Hagë ka refuzuar ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri me argumentin se i rrezikohet jeta pasi dënimi është për arsye...

Lirimi i Mark Frrokut, Gjykata: U riedukua

Por prokuroria e Fierit mendon se vendimi nuk është i bazuar në prova dhe se pretendimet e Frrokut nuk tregojnë se ai është në...

Kërkoi rigjykim për shkelje, Kushtetuesja ‘rrëzon’ Arben Frrokun

Ndërsa ndodhet në Hollandë në pritje të ekstradimit, Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Arben Frrokut për rigjykim. Vendimi është marrë me 4...

Arben Frroku nuk tërhiqet, avokatët: Çështja në Gjykatën e Lartë, janë shkelur të drejtat kushtetuese

Avokatët e Arben Frrokut kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shqyrtimin e çështjes së klientit të tyre nga Gjykata e Lartë. ...

Gjykata nuk pranon ankimimin e vendimit, “burg përjetë” për Arben Frrokun

Gjykata e Lartë nuk ka pranuar ankimimin e vendimit nga Arben Frroku dhe ka lënë në fuqi dënimin burg përjetë. Vendimi...

Holanda pranon kërkesën për ekstradimin e Arben Frrokut në Shqipëri

Arben Frroku, vëllai i ish-deputetit Mark Frroku, do të esktradohet në Shqipëri, pas pranimit të kërkesës nga gjykata holandeze. Frroku, i dënuar...

“15 vajza kallëzojnë Mark Frrokun se i shfrytëzoi për prostitucion”

Gazetarja e kronikës, Anduena Llabani ka zbuluar sot në “Opinion” se për ish-deputetin Mark Frroku ka pasur 15 kallëzime në prokurori, nga 15 vajza...

“Ramës po i vjen ngordhja! Arben Frroku vendosi në memorial yllin për komisarin Lame”

Nga Sali Berisha Edvin Shullazit po i vjen ngordhja! Arben Frroku vendosi në memorial yllin për komisarin Lame! Të dashur miq,...

Lajmet e fundit