Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

apple

Bien shitjet e gjigandit të markës “Apple”, rënia më e madhe që në 2019

Kanë rënë me 5% shitjet e gjigandit të markës “Apple” krahasuar me 3 muajt e fundit të 2021. Kjo ishte rënia më e madhe...

Në SHBA i bëjnë thirrje Apple dhe Google: Ndaloni aplikacionin Tik Tok, është kërcënim për të dhënat personale

Senatori Demokrat i Kolorados Michael Bennet e ka quajtur “Tik Tok” një kërcënim të papranueshëm për sigurinë kombëtare. Ndërkohë, një anëtar i Komitetit të...

Apple prezanton iPhone 14, ja sa do të kushtojë

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple ka prezantuar sot dy modelet e reja të smartfonit iPhone, 14 dhe 14 Plus. Smartfoni i ri do të jetë...

Një shqiptare në krye të projektit ambicioz të Apple për makinën elektrike

Apple ka rekrutuar një drejtuese shqiptare nga Ulqini, e cila prej kohësh ka drejtuar kompaninë Ford Motor në SHBA. Mediat malazeze shkruajnë se Desi...

Tjetër sanksion ndaj Rusisë, kompania “Apple” ndalon shitjen e produkteve të saj për shkak të sulmeve në Ukrainë

Kompania amerikane “Apple” ka ndaluar shitjen e të gjitha produkteve të saj në Rusi. Lajmi është konfirmuar mbrëmjen e sotme, teksa kjo masë vjen si...

Apple zbulon datën, ja kur do të prezantohet “Iphone 13”

Apple u ka dërguar një ftesë mediave duke i ftuar që të marrin pjesë në një eveniment më 14 shtator kur pritet të lancojë...

Bashkëthemeluesi i Apple thotë se Bitcoin është mrekulli matematikore, fansat spekulojnë se do blejë 2.5 miliard $ në kriptomonedhë

Gjatë një eventi javën që lamë pas, Steve Wozniak bashkëthemeluesi i kompanisë amerikane Apple e ka quajtur Bitcoin-in si një “mrekulli matematikore”. Wozniak tha se...

iPhone nuk është rezistent ndaj ujit, kompania Apple gjobitet me 10 milion euro për mashtrim

Kompania Apple në Itali është gjobitur me 10 milion euro për dy mashtrime në reklamimin e saj. E para ka të...

Apple dhe Facebook përplasen se kush po shkel privatësinë tuaj më shumë, po përfitojnë nga njerëzit

Një letër nga shefi i privatësisë së Apple të enjten nisi përplasjen e fundit të kompanisë me Facebook, me të dy gjigandët e teknologjisë...

Mrekulli teknologjike/ Apple prezanton iPhone 12

Pritja ka marrë fund!  Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple ka prezantuar mbrëmjen e sotme modelin më të ri, iPhone12 me të...

Lajmet e fundit