Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

aplikim

Kurti dorëzon aplikimin e Kosovës për në BE, Begaj thirrje vendeve anëtare që ta mbështesin

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ditën e sotme ka përshëndetur dorëzimin e aplikimit të Kosovës për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian. Begaj përmes një deklarate...

Albin Kurti e konfirmon: Këtë javë Kosova aplikon për anëtarësimin në BE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë me dije se këtë javë do të aplikojnë për statusin e vendit kandidat në Bashkim Evropian. Kurti në...

Mbyllen aplikimet, këta janë dy kandidatët që garojnë për vakancën në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë ka mbyllur fazën e aplikimit për pozicionin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Dy anëtarë kanë shprehur dëshirën për të veshur tunikën e gjyqtarit...

“70% subvencionim nga shteti”, nis sot aplikimi për vendosjen e paneleve diellore, dokumentet që ju duhen dhe ku të aplikoni

Sot 1 nënor nis aplikimi për vendosjen e paleneve diellore për ngrohejn e ujit për konsumatorët familjarë. Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi...

Hapen aplikimet për 50 vende të lira në Akademinë e Sigurisë, ja si të aplikoni

Hapen aplikimet pë aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, për studentët që kanë përfunduar ciklin e dytë të studimeve të arsimit të lartë,...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

  Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë deri në datën 3 gusht, portal U-Albania do të jetë...

Aplikimi i Suedisë në NATO, ambasadorja suedeze: Takova Ramën dhe Xhaçkën, na mbështesin në këtë proces!

 Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, gjatë një koference për mediat ka shpjeguar arsyet dhe procesin që vend ii saj do të ndjekë...

Vuçiç nga Brukseli: Do përgjigjemi seriozisht nëse Kosova aplikon në KE

Ambiciet e mundshme të Kosovës për anëtarësimin në Këshillin e Europës duket se e kanë shqetësuar presidentin serb, Aleksandar Vuçiç. Ai në një intervistë nga...

Pas Ukrainës, edhe Gjeorgjia do të aplikojë për anëtarësimin në Bashkimin Europian

Ditën e djeshme Parlamenti Europian nëpërmjet një resolute i dha Ukrainës statusin e vendit kandidat për anëtarësimin në Bashkimin Europian, pasi Presidenti ukrainas Zelensky...

Fillon aplikimi i dozës së katër të vaksinës anti-Covid, ja personat që do të duhet ta bëjnë

Izraeli sot ka filluar të aplikojë një dozë të katërt të vaksinës Pfizer-BioNTech për njerëzit e moshës mbi 60 vjeç dhe për punonjësit e...

Lajmet e fundit