Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

aplikacioni

A do të ndalohet TikTok-u në Kosovë?

Agjencia për Informim dhe Privatësi e Kosovës do të iniciojë takime me institucionet e sigurisë së Kosovës për të analizuar nëse aplikacioni TikTok paraqet...

TikTok një kërcënim? Pse BBC ngre alarmin dhe kërkon fshirjen e aplikacionit

BBC ka ngritur alarmin se TikTok mund të përdorë të dhënat personale të përdoruesve. Për këtë arsye kanë njoftuar stafin dhe i kanë rekomanduar...

Zbërthimi i aplikacionit “SKY”, goditet grupi i trafikantëve shqiptarë në Belgjikë, 9 të arrestuar dhe mijëra euro të sekuestruara

Nëntë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia belge, pas zbërthimi të aplikacionit "SKY", i njohur për shkak të sigurisë së lartë në komunikim. Mirëpo,...

Del lista e përdoruesve të “Aktivist1t”, mes administratës, pedagogëve e mjekëve edhe prokurorë të SPAK, Malltezi: Kush do e hetojë Ramën?

Dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha, Abi Malltezi, ka publikuar emra që janë pjese e aplikacionit “Aktiv1sti”, i cili është ndërtuar nga Partia Socialiste dhe...

Aplikacioni kinez TikTok “ka spiunuar masivisht amerikanët”, Senati kërkon hetim

Komiteti i Inteligjencës së Senatit Amerikan i ka dërguar një letër Komisionit Federal të Tregtisë duke kërkuar që të nisë një hetim ndaj TikTok...

Aplikacioni Stop-Informalitetit, Rama thirrje qytetarëve që të denoncojnë rastet

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që çdo rast të informalitetit ta denononcojnë në aplikacionin Stop-Informalitetit. Me...

Risia, WhatsApp sjell funksionin e shumëpritur: Jo më mesazhe gabim

Ajo çfarë të gjithë ne dëshironim mesa duket do të jetë shumë shpejt në funksioni shtuar në aplikacionin e “chat”-it WhatsApp. ...

Ekspertët: Mos e përdorni këtë aplikacion “chat”-i nëse ju intereson privatësia

Por ekspertët thonë se Allo i lejon Google të ketë akses mbi të gjitha mesazhet që ju shkëmbeni. Kjo për shkak se enkriptimi...

Lajmet e fundit