Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

apeli i posacem

Apeli i Posaçëm lë në fuqi vendimin, ish-shefi i Policisë së Vlorës dënohet me 8 vite burg

Gjergji Kohila, ish-shef i Policisë në Sektorin e Luftës kundër Krimit të Organizuar në Vlorë, do të qëndrojë për 8 vite në burg. Vendimi...

Pronari i kompanisë së bananeve “Alba Exotic Fruits”, Apeli i Posaçëm lë në burg Eduart Dautin

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg Eduard Dautin, pronari i kompanisë së bananeve "Alba Exotic Fruits". Ai arrestua një muaj më parë,...

5 milionë lekë për të shitur kafe në burg, Apeli i Posaçëm dënon ish-drejtorin e “313-ës” dhe shefin e sektorit (EMRAT-NGJARJA)

Eduard Strugaj, ish-drejtor i burgut “Jordan Misja” dhe Florin Ahmetaj, përgjegjës sektori në këtë institucion, janë rikthyer në burg nga Gjykata e Posaçme e...

Alqi Bllako rekurs në Apelin e Posaçëm, kërkon masë më të butë sigurie

Ish-deputeti socialist Alqi Bllako, ka bërë rekurs në Gjykatën e Posaçme të Apelit dhe kërkon masë më të butë sigurie. Ai aktualisht ndodhet në...

Apeli i Posaçëm e dënoi me 2 vite burg, Adriatik Llalla kërkon nga Gjykata e Lartë pezullimin e vendimit, caktohet data e seancës

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla, i dënuar me 2 vite burg nga Gjykata e Posaçme e Apelit, ka kërkuar nga Gjykata e Lartë që ta pezullojë...

“Nuk jam i rrezikshëm, më lironi”, Apeli i Posaçëm nuk tërhiqet: Lefter Koka të qëndrojë në burg!

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka, shkruan newsbomb.al. Kërkesa e tij për të dalë nga qelia me...

Lefter Koka feston në burg, nesër do kërkojë lirinë në Apelin e Posaçëm, akuzohet për përvetësimin e 3.7 milionë eurove

Ish-ministri Lefter Koka do të dalë nesër para togave të zeza të Gjykatës së Posaçme të Apelit. Ai kërkon lirinë dhe pretendon për masë...

Dy muaj pas emërimit, dorëhiqet gjyqtarja e Apelit të Posaçëm Ilirjana Olldashi

Vetëm dy muaj pas emërimit si gjyqtare e Apelit të Posaçëm, Ilirjana Olldashi ka dhënë dorëheqjen. Gjyqtarja që kaloi vetingun pa probleme, dhe u emërua...

Avokati i tij nuk shkon në gjyq për të disatën herë, Apeli i Posaçëm paralajmëron Shullazin: Do gjykoheni pa të drejtë mbrojtje!

Gjykata e Posaçme e Apelit ka paralajmëruar sot Emiljano Shullazin se do të përballet i vetëm me drejtësinë, pa avokat mbrojtës. Shkak është bërë...

Apeli i Posaçëm “dështon” përballë Adriatik Lallës, dy gjyqtarët e drejtësisë së re japin dorëheqjen në seancën për ish-kryeprokurorin shqiptar

Ndryshon trupa gjykuese në Apel ndaj ish-kryeprokutorit Adriatik Llalla, pasi dy nga gjyqtarët kanë dhënë dorëheqjen. Bëhet me dije se kanë dhënë dorëheqjes nga gjykimi...

Lajmet e fundit