Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

anulim

Turqia anulon vizitën në Ankara të ministrit suedez, kjo është arsyeja

Ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar, njoftoi të shtunën se Turqia kishte anuluar vizitën e planifikuar për në datë 27 janar në Ankara, të...

Komitet i Konventës së Bernës kërkon pezullimin e punimeve për aeroportin e Vlorës

Komiteti i Përhershëm i Konventës së Bernës u kërkoi autoriteteve shqiptare pezullimin e punimeve për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës dhe ndërmarrjen e një...

Mediat greke tregojnë arsyen e vërtetë: Mitsotakis anuloi vizitën në Himarë se Shqipëria s’lejoi të hynte në vend ekstremisti Babis Karathanos

Mediat greke kanë bërë një shkrim në lidhje me anulimin e vizitës së kryeministrit Kyriakos Mitsotakis në Himarë dhe fshatrat me minoritet grek. “Eidiseis.gr” shkruan...

Kinemaja në Tiranë anulon filmin vizatimor me protagonistë “dy fëmijë gay”, Karaj: Është edukues, që fëmijët të mësohen me kulturën e pranimit

Një nga kinematë e Tiranës anuloi përkohësisht shfaqjen e filmit vizatimor “Strange World”, ku personazhet kryesorë janë dy djem të vegjël, që dashurohen me...

Fjalimi i Ramës në KiE, PPE anulon darkën me kryeministrin: Me keqardhje, kam marr vendimin…

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës, ku bëri thirrje që të rrëzohen akuzat kundër Kosovës dhe të pranojë...

Jo vetëm “Sunny Hill Festival”, anulohet edhe festivali i birrës në Kosovë, ja arsyeja

Pas “Sunny Hill Festival”, anulohet edhe festivali zyrtar i birrës “Beerfest Kosova” me arsyen se i njëjti nuk po lejohet të mbahet në vendodhjen...

Anulohet udhëtimi nga Durrësi drejt Ankonës, shkak një avari në tragetin “Claudia”

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar qytetarët se udhëtimi me target drejt Ankonës është anuluar. Bëhet me dije se shkak për anulimin e udhëtimit mbrëmjen e...

Shqipëria sërish në Arbitrazh, kërkon “korrigjim” të vendimit ndaj Becchettit

Arbitrazhet vazhdojnë të “gërryejnë” financat shqiptare ku Shqipëria po paguan miliona euro për përballjet e saj në gjykatat ndërkombëtare. Në 26 maj 2021 në Qendrën...

Pas skandalit në Zvicër, Loredana merr vendimin drastik (VIDEO)

Javët e fundit reperja e njohur Loredana Zefi u kthye në kryefjalën e mediave për shkak të një mashtrimi i zbuluar në Zvicër, për...

Ministrja e re ‘merr në dorë frerët’, anulon koncesionin e aksit Thumanë-Kashar

Ministrja e re e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se ka vendosur ndërprerjen e partneritetit publik privat për aksin Thuman-Kashar. ...

Lajmet e fundit