Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

Antony Blinken

“Sali Berisha nuk do të jetë në Parlament në shtator”, avokati tregon arsyen

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka folur sot në studion e Repolitix lidhur shpalljen “non-grata” nga SHBA të ish-kryeministrit Sali Berisha. Ai tha se...

Ambasadorët në Tiranë bojkotojnë Sali Berishën pas “Non Grata-s”, në zyrë i shkon vetëm diplomati hungarez, FOTO që publikoi ish-kryeministri

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha, u shpall pak kohë më parë person “Non-Grata” nga Shtete e Bashkuara të Amerikës. Berishës dhe familjes së tij iu...

Sali Berisha sfidon Amerikën: Mezi po pres të shkoj në Parlament në shtator! Të sjellin një të dhënë dhe unë tërhiqem nga politika

Ish-kryeminstri Sali Berisha e konfirmon për herë të parë, ai do të jetë në shtator në legjislaturën e re të Kuvendit të Shqipërisë! Për...

SHBA planifikon opsionin e tretë gjinor në pasaportë, Blinken: Njerëzit do të zgjedhin vetë gjininë në dokument

Zyrtarët amerikanë njoftuan se planifikojnë të shtojnë opsionin e gjinisë së tretë në pasaporta. Sekretari i Shtetit, Antony Blinken paralajmëroi se shtimi i një opsioni...

DASH publikon raportin mbi trafikun e qënieve njerëzore për vitin 2021: Shqipëria nuk i përmbush standardet minimale për eleminimin e trafikut

Departamenti i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi trafikun e qënieve njerëzore për vitin 2021. Raporti i këtij viti për vjen në një kohë kur...

Takimi Rama-Blinken sot, reagon Ambasada e SHBA në Tiranë: Rikonfirmuan bashkëpunimin mes dy vendeve, partneriteti ynë po forcohet

Ambasada e SHBA në Tiranë reagon për takimin e sotëm të kryeministrit Edi Rama dhe Sekretarit Amerikan të shtetit Antony Blinken. Teksa publikon një...

Takimi Rama-Blinken në Bruksel, kryeministri shqiptar zbulon marrëveshjen që u nënshkrua mes dy vendeve: Shpresoj t’i bindim edhe miqtë e tjerë…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar ditën e sotme në Bruksel me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, ku kanë nënshkruar një marrëveshje...

E PAPRITUR / Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken takim me Edi Ramën në Bruksel

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të zhvillojë këtë të dielë një takim me kryeministrin Edi Rama. Lajmin e bën me dije DASH, përmes...

Berisha: Padia ime ndaj Blinken nuk i dëmton marrëdhëniet me SHBA, e hodha në gjyq se dua të mbroj dinjitetin tim

Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë sot i ftuar në “Çim Peka Live” ku ka folur dhe për shpalljen e tij “non-grata” nga Sekretari Amerikan...

Blinken bën deklaratë URGJENTE pas URDHRIT të Joe Biden: Të vendosur të luftojmë pandëshkueshmërinë ndaj të përfshirëve në korrupsion madhor! Është shtuar dhe Shqipëria

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka shpërndarë deklaratën urgjente të Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Kjo deklaratë e Departamentit Amerikan të...

Lajmet e fundit